In English

Tour de Helsinki 2010 - Tulokset - Naiset ja miehet

Sijoitus Nimi Seura tai kotikunta Kilpailunro Sarja Sijoitus/sarja Aika
1. Matti Helminen CycleCenterCT 265 Miehet 1. 3.39.49
2. Matti Manninen Porin Tarmo 848 Miehet 2. 3.41.12
3. Joonas Henttala Kerkkoo urh. 269 Miehet 3. 3.41.12
4. Sigvard Kukk Spordipartner 630 Miehet 4. 3.41.14
5. Jarmo Rissanen CC Picaro 3 Miehet 5. 3.41.17
6. Tero Pusa Cc-picaro 1128 Miehet 6. 3.41.24
7. Marko Leppämäki Velo8 760 Miehet 7. 3.41.25
8. Jerry Oksman Hyvinkään Pyöräilijät 1019 Miehet 8. 3.41.37
9. Antti Leirimaa CCCH 749 Miehet 9. 3.41.38
10. Riivo Schumann Investment AgencyTeam 1323 Miehet 10. 3.41.38
11. Marek Sander   1299 Miehet 11. 3.41.39
12. Juha Kangaskokko CCPicaro 466 Miehet 12. 3.41.39
13. Juhana Hietala CycleCenterCT 276 Miehet 13. 3.41.39
14. Kari Myyryläinen Kunto & terveys 921 Miehet 14. 3.41.40
15. Juha Kakko Kopy 442 Miehet 15. 3.41.41
16. Tero Hämeenaho Velo8 354 Miehet 16. 3.41.42
17. Mika Vilen CycleCenterCT 2244 Miehet 17. 3.41.42
18. Paavo Hiltunen Velo8 281 Miehet 18. 3.41.42
19. Marek Salermo Cycle Club Helsinki 4 Miehet 19. 3.41.43
20. Juhani Aherikko GMT 1592 Miehet 20. 3.41.43
21. Matti Pajari Cycle Club Helsinki 2 Miehet 21. 3.41.43
22. Mika Lenkkeri Akilles 754 Miehet 22. 3.41.44
23. Juho Färlin Akilles 160 Miehet 23. 3.41.44
24. Perttu Turku CycleCenterCT 2163 Miehet 24. 3.41.46
25. Kimmo Kananen TWD Länken 1 Miehet 25. 3.41.47
26. Niko Vironen TWD 2257 Miehet 26. 3.41.47
27. Teemu Heikkilä Loviisa 229 Miehet 27. 3.41.48
28. jan mansner kerkkoo 850 Miehet 28. 3.41.49
29. Robin Santavirta Helsinki 1304 Miehet 29. 3.41.49
30. Jarno Jalomäki Tuusula 1664 Miehet 30. 3.41.49
31. Vesa Kandell Helsinki 1534 Miehet 31. 3.41.49
32. Kari Holma Koiviston Isku 290 Miehet 32. 3.41.50
33. Anssi Rinne IK-32 1203 Miehet 33. 3.41.51
34. Mikael Myllymäki Cycle Club Helsinki 919 Miehet 34. 3.41.52
35. Antti Räty OTC 1243 Miehet 35. 3.41.52
36. Aki Tyynelä Kunto & terveys 2176 Miehet 36. 3.41.52
37. Jani Santanen Helsinki 1584 Miehet 37. 3.41.53
38. Tuomas Lensu Tampere/P-union 755 Miehet 38. 3.41.53
39. Erling Sommerfeldt Helsinki 1377 Miehet 39. 3.41.53
40. Mikko Laine Helsinki 691 Miehet 40. 3.41.54
41. Mikko Kejo CCPicaro 506 Miehet 41. 3.41.54
42. Mika Tervala PHPela/Hollola 1463 Miehet 42. 3.41.54
43. Jarkko Niemi Team Chebici-Isku 958 Miehet 43. 3.41.54
44. Janne Nurminen IK-32 995 Miehet 44. 3.41.55
45. Ilpo Kyllönen Sachtleben Pigments Oy 650 Miehet 45. 3.41.56
46. Kalle Kotiranta Kunto & terveys 619 Miehet 46. 3.41.56
47. Jarkko Honkio Helsinki 306 Miehet 47. 3.41.57
48. Markus Karvonen Lappeenrannan pyöräilijät 491 Miehet 48. 3.41.58
49. Teuvo Färlin Akilles 161 Miehet 49. 3.41.58
50. Pauli Uitto Kouvola 2181 Miehet 50. 3.41.58
51. Mikael Lindroos CycleCenterCT 794 Miehet 51. 3.41.59
52. Stig-Erik Vikars Kraft cykel 2243 Miehet 52. 3.41.59
53. Toivo Kuldmäe Püha Loomaaed 631 Miehet 53. 3.42.00
54. Juha Aintila IK-32 36 Miehet 54. 3.42.02
55. Antero Salvanto IK-32 1297 Miehet 55. 3.42.02
56. Kökä Soner Team Velosport 1622 Miehet 56. 3.42.03
57. Christian Ellinger CCH 136 Miehet 57. 3.42.04
58. Kari Raivio CCPicaro 1168 Miehet 58. 3.42.05
59. Niko Meriläinen Hyvinkään Pyöräilijät 871 Miehet 59. 3.42.05
60. Oiva Lipsanen CC Picaro 1649 Miehet 60. 3.42.05
61. Jyrki Lepistö Porin Tarmo 756 Miehet 61. 3.42.05
62. Kalle Malin Tampereen Sisu 839 Miehet 62. 3.42.06
63. Tuukka Puuronen HTL 1133 Miehet 63. 3.42.06
64. Jan Grönqvist LUP-82 172 Miehet 64. 3.42.06
65. Tuomas Honkala Espoo 301 Miehet 65. 3.42.07
66. Katariina Laakkonen IK-32 2058 Naiset 1. 3.42.07
67. Matti Vesterinen Kerkkoon Urheilijat 2232 Miehet 66. 3.42.07
68. Dani Härginen MTBCF 362 Miehet 67. 3.42.07
69. Max Puttonen Akilles 1131 Miehet 68. 3.42.08
70. Esa Skyttä Kunto & terveys 1370 Miehet 69. 3.42.10
71. Juho Heikkilä Rush Racing 228 Miehet 70. 3.42.11
72. Tomi Karhu Porvoo 477 Miehet 71. 3.42.11
73. Lieven De Rycke Rush Racing 119 Miehet 72. 3.42.11
74. Petri Härmä TriStadi 364 Miehet 73. 3.42.11
75. Johan Sjöblom Zeus 1367 Miehet 74. 3.42.11
76. Jere Palmu Kopy 1037 Miehet 75. 3.42.13
77. Pekka Eskelinen Porin Tarmo 147 Miehet 76. 3.42.13
78. Jari Kemppainen ZEUS 508 Miehet 77. 3.42.13
79. Juha Pulkki Rush Racing 1118 Miehet 78. 3.42.13
80. Jaakko Sorvisto CCPicaro 1382 Miehet 79. 3.42.14
81. Jani Koskamo Helsinki 591 Miehet 80. 3.42.15
82. Juho Lahti Helsinki 676 Miehet 81. 3.42.15
83. Kim Mansner Tolkis 851 Miehet 82. 3.42.16
84. Jussi Toivonen Tekes Innodurance 1488 Miehet 83. 3.42.16
85. Antti Ruuskanen Hyvinkään Pyöräilijät 1236 Miehet 84. 3.42.16
86. Jani Oravamäki Kauhajoen Karhu 1023 Miehet 85. 3.42.16
87. Juuso Liukkonen Lahti 801 Miehet 86. 3.42.18
88. Arto Järvinen MTBCF 428 Miehet 87. 3.42.27
89. Riku Vaahtera Foreverclub.fi 2189 Miehet 88. 3.42.27
90. Jukka Tiitinen Zeus 1475 Miehet 89. 3.42.43
91. Jesse Virtanen TuUL 2264 Miehet 90. 3.43.16
92. Roope Nurmi Akilles 991 Miehet 91. 3.43.42
93. Miikka Karvonen Lappeenrannan pyöräilijät 492 Miehet 92. 3.43.43
94. Raimo Miettinen TWD 882 Miehet 93. 3.43.44
95. Aki Sund Rauman Seudun Pyöräilijät 1403 Miehet 94. 3.43.44
96. Kimmo Lampioinen Sachtleben Pigments Oy 707 Miehet 95. 3.43.47
97. Olli Aaltonen Espoo 15 Miehet 96. 3.43.49
98. Ville Ilves IK-32 369 Miehet 97. 3.43.49
99. Jarno Martikainen CCH 855 Miehet 98. 3.45.33
100. timo patrikainen helsinki 1055 Miehet 99. 3.45.34
101. Janne Pihlajamäki Triathlon Stadi 1091 Miehet 100. 3.45.43
102. Hannu Korpela TUUL 586 Miehet 101. 3.45.49
103. Lotta Lepistö Noormarkku 757 Naiset 2. 3.46.05
104. Samuli Kyyrönen Helsinki 657 Miehet 102. 3.47.06
105. Lasse Rinne Espoo 1204 Miehet 103. 3.48.06
106. Raphaël Gardette Malmi 163 Miehet 104. 3.51.38
107. Reijo Honkanen Process Vision Cycling Team 302 Miehet 105. 3.51.38
108. Samuel Halme Velo8 193 Miehet 106. 3.51.48
109. Lasse Louhento Helsinki 807 Miehet 107. 3.52.26
110. Timo Varjoniemi CCH 1565 Miehet 108. 3.52.27
111. Simo Sohkanen HyPy / Teamskins 1585 Miehet 109. 3.52.27
112. Juha Laine AEL -Helsinki 690 Miehet 110. 3.52.27
113. Valtteri Repo Jyväskylä 1619 Miehet 111. 3.52.28
114. Esa Laitinen Vantaa 698 Miehet 112. 3.52.28
115. teemu luhtaniemi mäntsälä 809 Miehet 113. 3.52.29
116. Tomi Pietari Kirkkonummi 1085 Miehet 114. 3.52.30
117. Juha Kettunen Flat Eric Racing 519 Miehet 115. 3.52.31
118. Pauli Laikola Kalkun dynamo 681 Miehet 116. 3.52.31
119. Ville Vainio Jyväskylä 2198 Miehet 117. 3.52.32
120. Ville Sivonen Espoo 1364 Miehet 118. 3.52.32
121. Henri Henttinen Vantaa 270 Miehet 119. 3.52.34
122. Johan Keituri Turku 505 Miehet 120. 3.52.34
123. Jens Dahlman Helsinki Triathlon 114 Miehet 121. 3.52.35
124. Peter Storgård BS-PU Triathlon 1393 Miehet 122. 3.53.04
125. Juho Karppinen Helsinki 483 Miehet 123. 3.53.04
126. Jouni Ollikainen CC Picaro 1021 Miehet 124. 3.53.39
127. Anna Lindström IK-32 2068 Naiset 3. 3.53.40
128. Markku Koskinen Riihimäki 606 Miehet 125. 3.53.40
129. Timo Laine Pakilan Veto 692 Miehet 126. 3.53.42
130. Mikael Sandzelius Jyväskylä 1301 Miehet 127. 3.53.43
131. Neil Bell Prologi 84 Miehet 128. 3.53.52
132. Dmitriy Dmitriev Baltic Star 122 Miehet 129. 3.54.06
133. Ossi Salokannel RCT 1288 Miehet 130. 3.54.14
134. Mikko Kavonius Vantaa 502 Miehet 131. 3.54.33
135. Antti Tikkanen Jyväskylä 1478 Miehet 132. 3.54.51
136. Stefan Wackström Eddy Merckx 2291 Miehet 133. 3.54.56
137. Jari Qvintus Team Liquid 1159 Miehet 134. 3.54.56
138. Pekka Kuurne HEINOLA 640 Miehet 135. 3.54.57
139. Matti Rousku Vantaa 1225 Miehet 136. 3.54.58
140. Mikko Laaksonen Stanga 1665 Miehet 137. 3.54.58
141. Vesa Väisänen Vanhakaupunki 2280 Miehet 138. 3.54.59
142. Jan Kruse Kauniainen 626 Miehet 139. 3.55.01
143. Teemu Hämäläinen KoPy 359 Miehet 140. 3.55.04
144. Pekka Sääskilahti Dr. Khumalon Heimo 1432 Miehet 141. 3.55.04
145. Marko Hatara Tuusula 211 Miehet 142. 3.55.05
146. Ilkka Toiviainen Club Helsinki Triathlon 1486 Miehet 143. 3.55.05
147. Eero Säynätkari Helsinki 1429 Miehet 144. 3.55.06
148. Kamentsev Mikhail Baltic Star 887 Miehet 145. 3.55.07
149. Harri Syrjä Nurmijärvi 1420 Miehet 146. 3.55.07
150. Jarmo Toivonen Helsinki 1490 Miehet 147. 3.55.08
151. Markus Kantola Tuusulan Nuoret Hirvet 469 Miehet 148. 3.55.09
152. Vesa-Pekka Mustonen CCH 914 Miehet 149. 3.55.10
153. Marko Happonen Korson Kaiku 199 Miehet 150. 3.55.10
154. Jani Jaatinen ESPOO 380 Miehet 151. 3.55.11
155. Kaj Casén Turku 105 Miehet 152. 3.55.11
156. Guido Cugi Helsinki 113 Miehet 153. 3.55.12
157. Joni Kanerva Kouvolan Pyöräilijät 460 Miehet 154. 3.55.12
158. Tomi Lindfors Vantaa 784 Miehet 155. 3.55.14
159. Markku Piitulainen Pyöräilyseura Zeus 1098 Miehet 156. 3.55.14
160. Seija Aalto Heltri 2001 Naiset 4. 3.55.15
161. Erkki Sirkka CCH 1566 Miehet 157. 3.55.19
162. Juha Sorvisto CC Picaro 1384 Miehet 158. 3.55.32
163. Juuso Jutila Tampere 412 Miehet 159. 3.55.34
164. Jari Kulmala IK-32/4 h 632 Miehet 160. 3.55.37
165. Rosa Törmänen Cyclos Kuusamo 2139 Naiset 5. 3.55.37
166. Timo Arpiainen Vantaa 65 Miehet 161. 3.55.38
167. Eveliina Suvisaari Helsinki 2128 Naiset 6. 3.55.38
168. Risto Nenonen Sippurasti 950 Miehet 162. 3.55.40
169. Tuomo Ketola Helsinki 518 Miehet 163. 3.55.41
170. Pasi Leino Lappeenrannan pyöräilijät 745 Miehet 164. 3.55.41
171. Jukka Nevanperä Veikkola 954 Miehet 165. 3.55.41
172. Elias Hämäläinen Helsinki 355 Miehet 166. 3.55.42
173. Petri Rinkinen Vantaa 1650 Miehet 167. 3.55.43
174. Jan Koskinen Team Kampela 603 Miehet 168. 3.55.44
175. Toni Pisano Oulu 1102 Miehet 169. 3.55.44
176. Pasi Kaskinen AEL - Helsinki 494 Miehet 170. 3.55.44
177. Risto Saari Prologi 1256 Miehet 171. 3.55.49
178. Suvi Lavonen Oulu 2060 Naiset 7. 3.55.49
179. Pedro Lopez Porvoo 1605 Miehet 172. 3.55.50
180. Jan Koskimies Helsinki 597 Miehet 173. 3.55.50
181. Micael Heino Korson Kaiku 240 Miehet 174. 3.55.51
182. Kreu Maisniemi CCH/4 h 837 Miehet 175. 3.55.51
183. Lauri Aalto L A -Team 11 Miehet 176. 3.55.52
184. Kaj Koskimies Helsinki 598 Miehet 177. 3.55.53
185. Tomas Beijar IK-32 82 Miehet 178. 3.55.54
186. Mika Sarimo Forza Commerciale 1308 Miehet 179. 3.55.55
187. Joni Kemppi Nurmijärvi 509 Miehet 180. 3.55.55
188. Jaakko Länsiluoto Helsinki 828 Miehet 181. 3.55.55
189. Toni-Pekka Koskinen Helsinki 609 Miehet 182. 3.55.56
190. Jussi Mäkinen Helsinki 935 Miehet 183. 3.55.58
191. Teijo Mäkinen CC Picaro 933 Miehet 184. 3.55.58
192. Jüri Sutting Helsinki 1413 Miehet 185. 3.56.00
193. Christoffer Lunden Helsinki Triathlon 812 Miehet 186. 3.56.01
194. Pekka Miilumäki Helsinki 885 Miehet 187. 3.56.01
195. Olli Vaittinen Hyvinkään Pyöräilijät 2201 Miehet 188. 3.56.02
196. Harri Mattila Järvenpää 866 Miehet 189. 3.56.03
197. Kimmo Karhu Kunto & terveys 476 Miehet 190. 3.56.04
198. jaakko nurmi helsinki 990 Miehet 191. 3.56.04
199. Jouni Kananen Läskikymppi Freeride Team 458 Miehet 192. 3.56.05
200. Mikko Koivusalo Cicli Pederzolli 556 Miehet 193. 3.56.05
201. Juha Turunen Vantaa 2167 Miehet 194. 3.56.06
202. Tero Saarela Club Ciclista El Huevo 1251 Miehet 195. 3.56.07
203. Tero Tuoretmaa GIF 2159 Miehet 196. 3.56.08
204. Stepan Milovatskiy MST United 897 Miehet 197. 3.56.08
205. Ilkka Varis Rauman Seudun Pyöräilijät 2213 Miehet 198. 3.56.08
206. Esa Antikainen CCH 55 Miehet 199. 3.56.09
207. Mika Toivonen Helsinki 1491 Miehet 200. 3.56.10
208. Karri Tauro Helsinki 1451 Miehet 201. 3.56.11
209. Tomas Holmström INKOO 296 Miehet 202. 3.56.12
210. Olli Kainulainen Prologi 438 Miehet 203. 3.56.13
211. Pauli Pekkanen Helsinki 1063 Miehet 204. 3.56.14
212. Matti Tynjä Helsinki 2174 Miehet 205. 3.56.17
213. Markku Pulkkinen Helsinki 1123 Miehet 206. 3.56.17
214. Bertel Niemi LUP-82 1639 Miehet 207. 3.56.19
215. Antti Kallio Rauma 447 Miehet 208. 3.56.20
216. Iiro Sairanen Kaupin Kanuunat 1271 Miehet 209. 3.56.53
217. Ian Corfe tikkurilanajomies.fi 110 Miehet 210. 3.56.56
218. Sergei Nevrov St. Pietari 1570 Miehet 211. 3.56.56
219. Sami Martiskainen Helsinki 857 Miehet 212. 3.56.57
220. Kjell Veckström Inkoo 1662 Miehet 213. 3.57.01
221. Anssi Tervonen Data Rangers 1465 Miehet 214. 3.57.01
222. Kimmo Lindeman Vantaa 783 Miehet 215. 3.57.02
223. Joni Mikkola Helsinki 891 Miehet 216. 3.57.05
224. Santeri Jokinen Team välikuolema 400 Miehet 217. 3.57.10
225. Tom Rasmussen Helsinki 1182 Miehet 218. 3.57.10
226. Tommi Rönkkönen Helsinki 1245 Miehet 219. 4.00.22
227. Toni Pulkkinen Vetelin Urheilijat 1119 Miehet 220. 4.00.28
228. Mika Heimala Helsinki 235 Miehet 221. 4.00.28
229. Christer Hede Espoo 223 Miehet 222. 4.00.29
230. Tepi Sorjonen ZEUS 1380 Miehet 223. 4.00.30
231. Gert Klaaser Spordipartner 539 Miehet 224. 4.00.33
232. Esa Kymäläinen Salon Viesti Speed Skating team 654 Miehet 225. 4.00.34
233. Kimmo Valkonen Nurmijärvi 2203 Miehet 226. 4.00.35
234. Jarmo Keränen Helsinki 1551 Miehet 227. 4.00.40
235. Michael Richnau Nokia MTB 1198 Miehet 228. 4.00.42
236. Antti Sihvonen Kotka 1334 Miehet 229. 4.00.45
237. tommi järvinen royal cycling team ry 426 Miehet 230. 4.01.33
238. Seppo Liimatainen Amici dello Stelvio, Pyhtää 773 Miehet 231. 4.02.19
239. Jarmo Eskelinen Helsingin Pyöräilijät 145 Miehet 232. 4.04.00
240. Ossi Törmänen Cyclos Kuusamo 2179 Miehet 233. 4.05.08
241. Esa Klaavu Radical Sport 540 Miehet 234. 4.05.08
242. Juha Salminen Lontoon Louhijat 1284 Miehet 235. 4.05.10
243. Jari-Pekka Huippula Radical Sport 320 Miehet 236. 4.05.13
244. Remo Tapfer Kuopio 1447 Miehet 237. 4.05.14
245. Mikael Latvala Helsinki 717 Miehet 238. 4.05.16
246. Matti Priha CCH 1117 Miehet 239. 4.05.19
247. Toni Vainikainen HePo 2195 Miehet 240. 4.05.20
248. Jarmo Ahonen Zeus 28 Miehet 241. 4.05.22
249. Aarne Kokko Husqvarna 557 Miehet 242. 4.05.26
250. Teemu Toiviainen Helsinki Triathlon 1487 Miehet 243. 4.05.28
251. Juhaveikko Ala-Juusela Espoo 42 Miehet 244. 4.05.31
252. Jari Vanninen CCH 2211 Miehet 245. 4.05.38
253. Mikko Leisti HKI / HePo 1606 Miehet 246. 4.05.41
254. Tom Sillanpää helsinki 1344 Miehet 247. 4.05.43
255. Tuomas Saarenheimo Helsinki 1253 Miehet 248. 4.05.43
256. Teppo Hakkarainen Hepo 185 Miehet 249. 4.05.45
257. Paavo Miettinen Helsinki 884 Miehet 250. 4.05.45
258. Esa Ceder Team Joukkue 106 Miehet 251. 4.05.45
259. Karri Kangas hepo 464 Miehet 252. 4.05.45
260. Kaj Tuukkanen GIF/kokkola 2172 Miehet 253. 4.05.46
261. Simo Puumalainen Karjala Triathlon 1132 Miehet 254. 4.05.46
262. Kalevi Sallinen CCH 1274 Miehet 255. 4.05.47
263. Tony Strömsholm Vantaa 1398 Miehet 256. 4.05.47
264. Hannu Laitinen Vantaa 696 Miehet 257. 4.05.48
265. Jari Lilja Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 775 Miehet 258. 4.05.49
266. Juha Tiihonen Helsinki 1474 Miehet 259. 4.05.49
267. Jukka Pekka Antila Espoo 56 Miehet 260. 4.05.50
268. Juha Syvänen Helsinki 1424 Miehet 261. 4.05.50
269. Markus Myllymäki Cycle Club Helsinki 918 Miehet 262. 4.05.52
270. risto juuti jyväskylä 415 Miehet 263. 4.05.52
271. Juha Barck RaPu 79 Miehet 264. 4.05.53
272. Jaakko Ruohio Helsinki 1228 Miehet 265. 4.05.57
273. Christian Tinell HePo 1481 Miehet 266. 4.05.57
274. Antero Manninen Pukkilan Puristus 847 Miehet 267. 4.05.58
275. Tero Toikka Helsinki 1482 Miehet 268. 4.05.58
276. jussi madekivi heltri 832 Miehet 269. 4.05.59
277. Luis Fraile sipoo 159 Miehet 270. 4.06.00
278. ilkka Jaakonaho Pihlavan Ikkuna Oy 378 Miehet 271. 4.06.01
279. Jussi Luokkakallio Lohja 813 Miehet 272. 4.06.02
280. Timo Manninen Helsinki 844 Miehet 273. 4.06.02
281. Ville Ohtonen Helsinki Triathlon 1008 Miehet 274. 4.06.03
282. Jaakko Myllymäki Cycle Club Helsinki 920 Miehet 275. 4.06.05
283. Tomi Kallio Helsinki Triathlon 446 Miehet 276. 4.06.06
284. Seppo Aaltonen Itä-Helsingin Voima 13 Miehet 277. 4.06.07
285. Lasse Moisio Mellunkylän Kontio 903 Miehet 278. 4.06.08
286. Jouni Reinikainen TaiTä 1193 Miehet 279. 4.06.08
287. Timo Liinamaa SPP-56 774 Miehet 280. 4.06.10
288. Peter Denifl Helsinki 120 Miehet 281. 4.06.11
289. Mike Jagielski Pukkila 381 Miehet 282. 4.06.26
290. Tommi Lehtinen Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 730 Miehet 283. 4.07.03
291. Ville-Pekka Reponen IK-32 1196 Miehet 284. 4.07.10
292. Matti Sievänen Kaupin kanuunat 1332 Miehet 285. 4.07.28
293. TOMMI GROUNDSTROEM ESPOO 169 Miehet 286. 4.07.30
294. Paul Greenlees Jyväskylä 167 Miehet 287. 4.07.33
295. Caius Mäkinen HEPO 932 Miehet 288. 4.07.35
296. Jari Lehtonen-Reitti C.C.E.H. 740 Miehet 289. 4.07.36
297. Kari Ruusunoksa Helsinki 1237 Miehet 290. 4.07.37
298. Jukka Piironen Vantaa 1096 Miehet 291. 4.07.40
299. David Healy Lucan Cycling Club 222 Miehet 292. 4.07.44
300. Juha Välimäki Triathlon Stadi 2282 Miehet 293. 4.07.44
301. Saku Streng Helsinki 1395 Miehet 294. 4.07.45
302. Timo Pajari Raisio 1030 Miehet 295. 4.07.46
303. Hannu Heinistö Korson kengurut 238 Miehet 296. 4.07.47
304. Keijo Karhu Helsinki 475 Miehet 297. 4.07.47
305. Asko Pulkkinen Helsinki 1121 Miehet 298. 4.07.47
306. Harri Aaltonen Itä-Helsingin Voima 2 14 Miehet 299. 4.07.49
307. Tuukka Lahtinen PSK Kupla 678 Miehet 300. 4.07.50
308. Juha Heikkilä Salon Viesti Speed Skating team 227 Miehet 301. 4.07.52
309. Toni Koivikko Lahti 546 Miehet 302. 4.07.53
310. Jani Sarajärvi Helsinki 1538 Miehet 303. 4.07.53
311. Henrik Hyyppä TuUL Harraste 345 Miehet 304. 4.07.57
312. Mika Hietanen Espoo 277 Miehet 305. 4.08.43
313. Vesa-Matti Mäkinen Helsinki 936 Miehet 306. 4.08.51
314. Otto Selén Helsinki 1327 Miehet 307. 4.08.56
315. Mikko Sinkko Helsinki 1353 Miehet 308. 4.08.59
316. Eero Lampio Zeus 706 Miehet 309. 4.09.03
317. Kimmo Madekivi Heinola 833 Miehet 310. 4.09.03
318. Martin Carlens Helsingfors 104 Miehet 311. 4.09.04
319. Timo Hakala Helsinki 178 Miehet 312. 4.09.06
320. Juha Heinola Tekes Innodurance 242 Miehet 313. 4.09.15
321. Kimmo Narkilahti Helsinki 947 Miehet 314. 4.09.28
322. Kalle Joki Röykkä 397 Miehet 315. 4.10.53
323. Marko Keskikukko Vantaa 517 Miehet 316. 4.10.53
324. Jan Welin Espoo 1504 Miehet 317. 4.10.54
325. Petri Bystroff HKI 101 Miehet 318. 4.10.55
326. Tapio Pulkkinen Vihti 1122 Miehet 319. 4.10.57
327. harri karvonen reckless race 489 Miehet 320. 4.10.57
328. Kenneth Österberg Helsinki 1528 Miehet 321. 4.10.58
329. Mattias Ebeling Seinäjoki 125 Miehet 322. 4.10.59
330. Hannu Hirvonen Helsinki 285 Miehet 323. 4.11.30
331. Jutta Nieminen Helsinki 2087 Naiset 8. 4.12.44
332. Juhani Tammisto CCH 1446 Miehet 324. 4.13.44
333. Päivö Hartonen Vantaa 209 Miehet 325. 4.13.56
334. Boris Denisov Velo-Politeh 121 Miehet 326. 4.13.56
335. Manu Kivilohkare Helsinki 1608 Miehet 327. 4.14.02
336. Igor Grishin Velo-Politeh 168 Miehet 328. 4.14.18
337. Gerrit de Leeuw Helsinki 117 Miehet 329. 4.14.22
338. Juha Hälikkä Masala 353 Miehet 330. 4.14.26
339. Risto Päivänsalo VP 1610 Miehet 331. 4.14.44
340. Tomi Keinänen Royal Cycling Team 503 Miehet 332. 4.14.45
341. Antti Sizko Porvoon Akilles 1365 Miehet 333. 4.14.47
342. Pekka Hartikka OTC 208 Miehet 334. 4.14.48
343. Janne Kempas Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 507 Miehet 335. 4.15.06
344. Nathan Sharpe Uusimaa 1330 Miehet 336. 4.15.08
345. Petri Meriläinen Kirkkonummi 870 Miehet 337. 4.15.12
346. Ari Talja Espoo 1442 Miehet 338. 4.15.14
347. Duncan Lamb Helsinki 704 Miehet 339. 4.15.15
348. Jyrki Terävuo TuUL 1466 Miehet 340. 4.16.15
349. Karl Tigerstedt Team Liquid 1472 Miehet 341. 4.16.59
350. Sami Tenhunen Helsinki 1458 Miehet 342. 4.17.33
351. Petri Lehtinen Kotka 731 Miehet 343. 4.17.35
352. Antti Mäkelä Sportman racing team 924 Miehet 344. 4.17.42
353. Tomi Pursiainen Porvoo 1127 Miehet 345. 4.19.34
354. Aki-Ville Pöykiö Käpylä 1157 Miehet 346. 4.19.37
355. Ruslan Kuryatkov Velo-Politeh 639 Miehet 347. 4.19.44
356. Taneli Kaakinen Cyclos Kuusamo 432 Miehet 348. 4.19.59
357. Petri Riisiö team liquid 1202 Miehet 349. 4.20.00
358. Veera Väkevä CCH 2147 Naiset 9. 4.20.05
359. Tom Miulus LMBT 901 Miehet 350. 4.20.06
360. Markus Turunen Yleisradion Pyöräilykerho 2166 Miehet 351. 4.20.17
361. Tero Jukola Accenture FunCycling 403 Miehet 352. 4.20.24
362. Sami Kiehelä Espoo 520 Miehet 353. 4.20.24
363. Harri Karjalainen Helsinki 480 Miehet 354. 4.20.25
364. Kai Patjas Iitti 1053 Miehet 355. 4.20.27
365. Anssi Huusko Espoo 335 Miehet 356. 4.20.27
366. Jarkko Pohjola HEPO 1105 Miehet 357. 4.20.28
367. Jari Virtanen CC Tailwind 2268 Miehet 358. 4.20.29
368. Tobias Victorzon Helsinki 2235 Miehet 359. 4.20.30
369. Hiski Kanerva KaDeVe 462 Miehet 360. 4.20.30
370. Vesa Uuspelto Vantaa 2188 Miehet 361. 4.20.32
371. Markku Levanen Lahti 765 Miehet 362. 4.20.32
372. Jaakko Vuorinen Vantaa 2275 Miehet 363. 4.20.32
373. Jari Pyysing Helsinki 1145 Miehet 364. 4.20.33
374. Heikki Eklund WTC 131 Miehet 365. 4.20.35
375. Pekka Kilpinen HPU 1641 Miehet 366. 4.20.35
376. Markus Kääriäinen Helsinki 667 Miehet 367. 4.20.35
377. Jürgen Feick ADFC 153 Miehet 368. 4.20.36
378. Aapo Grambverg Helsinki 1628 Miehet 369. 4.20.36
379. Juho Kostiainen Helsinki 615 Miehet 370. 4.20.37
380. Touko Laitinen Vantaa 697 Miehet 371. 4.20.37
381. Kimmo Kakkonen Hollola 444 Miehet 372. 4.20.37
382. Mika Paavola Espoo 1029 Miehet 373. 4.20.38
383. Marko Hakulinen Vantaa 187 Miehet 374. 4.20.39
384. Henrik Rosas Kirkonummi 1220 Miehet 375. 4.20.39
385. Juho Salila Espoo 1272 Miehet 376. 4.20.41
386. Timo Karttiala Vantaa 486 Miehet 377. 4.20.42
387. Patrik Maukkonen sportia ylläs halli 867 Miehet 378. 4.20.50
388. Mikko Vaalamo Helsinki 2191 Miehet 379. 4.20.51
389. Jarkko Putkonen ESSHP 1130 Miehet 380. 4.20.51
390. Antti Brax CCH 98 Miehet 381. 4.20.52
391. Hannu Mäkilä Lieto 930 Miehet 382. 4.20.52
392. Mikko Tauriainen lappeenranta 1450 Miehet 383. 4.20.52
393. Tero Varpula JorMa 2216 Miehet 384. 4.20.53
394. Aarno Alanko Hiekkaharjun Jyrä 45 Miehet 385. 4.20.53
395. Ville Väätäinen Järvenpää 2290 Miehet 386. 4.20.54
396. Janne Ahonen Accenture FunCycling 27 Miehet 387. 4.20.55
397. Sasu Halme Korson Kaiku 194 Miehet 388. 4.20.56
398. Janne Rannikko Fredrikshofs IF Cykelklubb 1171 Miehet 389. 4.20.57
399. Niclas Nyholm Cch 998 Miehet 390. 4.20.57
400. Marcus Bergman Vaxholm 1548 Miehet 391. 4.20.57
401. Juha Rissanen Espoo 1213 Miehet 392. 4.20.58
402. William Tepfenhardt Helsinki 1459 Miehet 393. 4.20.58
403. Tero Hakuli Tampere 186 Miehet 394. 4.20.59
404. Mikko Peltola MTBCF 1073 Miehet 395. 4.20.59
405. Jaakko Antikainen Helsinki 54 Miehet 396. 4.21.00
406. Henri Saapunki Hyvinkää 1247 Miehet 397. 4.21.01
407. Antti Kyllönen Helsinki 652 Miehet 398. 4.21.02
408. Jussi Noponen Espoo 979 Miehet 399. 4.21.03
409. Markku Palkama Vantaa 1034 Miehet 400. 4.21.04
410. Esa Räikkönen Lahti 1240 Miehet 401. 4.21.04
411. Heikki Suomalainen PHPela/Hollola 1405 Miehet 402. 4.21.05
412. Ilkka Arola BS-PU (Borgå Simmare-Porvoon Uimarit) 64 Miehet 403. 4.21.05
413. Risto Hägglund Helsinki 347 Miehet 404. 4.21.06
414. Tapani Tuppurainen Helsinki 2162 Miehet 405. 4.21.06
415. Heikki Lehti Turku 727 Miehet 406. 4.21.07
416. Miska Hallanvuo Jokela 190 Miehet 407. 4.21.08
417. Mika Häkkinen Club Ciclista El Huevo 348 Miehet 408. 4.21.09
418. Christer Nordlund Helsinki 980 Miehet 409. 4.21.09
419. Hannu Pirinen Vantaa 1546 Miehet 410. 4.21.10
420. Patrik Kuusinen Tawast Cycling Club 642 Miehet 411. 4.21.11
421. Kimmo Mäki Raseborg 927 Miehet 412. 4.21.11
422. Dmitry Kimber Baltic Star 527 Miehet 413. 4.21.12
423. Henrik Vinberg Vantaa 2255 Miehet 414. 4.21.13
424. Hannu Sainio Espoon Hiihtoseura 1270 Miehet 415. 4.21.14
425. Jukka Laine Hollola 685 Miehet 416. 4.21.15
426. Mikko Kaltiokallio Espoo 457 Miehet 417. 4.21.16
427. Mikko Hirn Royal Cycling Team ry 284 Miehet 418. 4.21.18
428. Juha Helenius Helsinki 260 Miehet 419. 4.21.19
429. Tommi Spring Porvoo 1387 Miehet 420. 4.21.20
430. Juha Rainio Helsinki 1165 Miehet 421. 4.21.25
431. Pekka Pylkkänen Tullin urheilukerho 1137 Miehet 422. 4.21.29
432. Mikko Kärkkäinen Relex 1633 Miehet 423. 4.21.30
433. Aleksi Holmström Taivalkoski 295 Miehet 424. 4.21.30
434. Renat Ishalin Baltic Star 374 Miehet 425. 4.21.32
435. Mikko Kivistö Espoo 538 Miehet 426. 4.21.33
436. Eljas Tuovinen Helsinki 2161 Miehet 427. 4.21.38
437. Kari Asikainen PeNo 71 Miehet 428. 4.21.41
438. Kai Syrjälä Vantaa 1421 Miehet 429. 4.21.44
439. Jari Mäkikokko Mäntsälä 929 Miehet 430. 4.21.44
440. Janne Laukkonen Vantaa 721 Miehet 431. 4.21.46
441. Jaakko Ypyä Espoo 1521 Miehet 432. 4.21.46
442. Janne Pirttilahti HePo 1101 Miehet 433. 4.21.47
443. ville kantell hämeenlinna 468 Miehet 434. 4.21.48
444. Max Latvala Porvoo 718 Miehet 435. 4.21.49
445. Jori Gustafsson Mäntsälä 173 Miehet 436. 4.21.49
446. Jouni Lehtimäki Raisio 729 Miehet 437. 4.21.49
447. Marc Schröder Lahti 1321 Miehet 438. 4.21.50
448. Keijo Karvonen Helsinki 490 Miehet 439. 4.21.52
449. Markku Ulander Helsinki 2182 Miehet 440. 4.21.54
450. Ari Tölli KorsKa 1652 Miehet 441. 4.21.55
451. Jussi Helamaa Team Rustovaurio 256 Miehet 442. 4.21.56
452. Antti Kähö Accenture FunCycling 661 Miehet 443. 4.21.56
453. Tero Vatanen Tampere 2222 Miehet 444. 4.21.58
454. Aki Murto Käpyteräs 911 Miehet 445. 4.21.58
455. Raine Saarinen HPU 1260 Miehet 446. 4.21.59
456. Jari Virtanen Lahden Polkupyörähuolto Oy 2267 Miehet 447. 4.22.01
457. Minna Seeste Lahden Polkupyörähuolto Oy 2120 Naiset 10. 4.22.01
458. Jani Ihalainen Iitti 365 Miehet 448. 4.22.01
459. Caj Salla Järvenpää 1666 Miehet 449. 4.22.02
460. Markku Tynkkynen Kunto & terveys 2175 Miehet 450. 4.22.03
461. kimmo alto NocandoCC 51 Miehet 451. 4.22.05
462. Jyrki Oinas Capgemini Finland Oy 1010 Miehet 452. 4.22.05
463. Risto Poikajärvi Espoo 1107 Miehet 453. 4.22.05
464. Esa Vanhala Helsinki 2209 Miehet 454. 4.22.06
465. Veikko Sariola Helsinki 1310 Miehet 455. 4.22.06
466. Mika Yli-Alho TuUL Harrastepyöräilijät 1519 Miehet 456. 4.22.08
467. Vesa-Petteri Mikkonen TuUL Harraste 893 Miehet 457. 4.22.08
468. Kristian Lindström Ekenäs 795 Miehet 458. 4.22.09
469. Veijo Kallionpää Rauma 452 Miehet 459. 4.22.09
470. Rami Talme Team Me 1444 Miehet 460. 4.22.10
471. Jussi Salonen PHPela/Hollola 1291 Miehet 461. 4.22.11
472. Mikko Karvosenoja Helsinki 493 Miehet 462. 4.22.11
473. Janne Koskinen Kirkkonummi Veikkola 607 Miehet 463. 4.22.12
474. Ville Heistman Helsinki Triathlon 254 Miehet 464. 4.22.12
475. Robert Huisjen Helsinki 321 Miehet 465. 4.22.13
476. Kai-Mikael Alanne Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 46 Miehet 466. 4.22.13
477. Juho Ala-Peijari Stadi 43 Miehet 467. 4.22.18
478. Petteri Pyrrö Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 1140 Miehet 468. 4.22.19
479. juha levaniemi kokkola 766 Miehet 469. 4.22.21
480. Olli Hakala Vihti 179 Miehet 470. 4.22.22
481. Juha Parikka Helsinki 1042 Miehet 471. 4.23.11
482. Aki Niskanen Keuruu 973 Miehet 472. 4.23.12
483. Markus Lönnqvist Zeus 830 Miehet 473. 4.23.20
484. ari karvonen reckless race 488 Miehet 474. 4.23.27
485. Mika Seppänen Helsinki 1576 Miehet 475. 4.23.28
486. Peter Achrén Kansallisoopperan Pyöräilijät 20 Miehet 476. 4.23.28
487. Jari Oinas Espoo 1009 Miehet 477. 4.23.29
488. Matti Rasikangas Helsinki 1589 Miehet 478. 4.23.30
489. Ville Kärpijoki Espoo 666 Miehet 479. 4.23.30
490. Michael Wilhelmsson Helsinki 1515 Miehet 480. 4.23.31
491. Veikko Kenttä Vantaa 511 Miehet 481. 4.23.31
492. Timo Mouhu Helsinki 907 Miehet 482. 4.23.32
493. Esa Rusanen Cycle Club Happoreisi 1234 Miehet 483. 4.23.33
494. Hannu Saarinen Hyvinkään Pyöräilijät 1263 Miehet 484. 4.23.35
495. Tero Manninen ecg 845 Miehet 485. 4.23.37
496. Mauri Heino Helsingin Pelastuslaitos 1587 Miehet 486. 4.23.42
497. Jaakko Laukka Rantasalmen Urheilijat 719 Miehet 487. 4.23.50
498. Ulf Lemström Espoo 753 Miehet 488. 4.23.58
499. Antti Partti Helsinki 1049 Miehet 489. 4.25.03
500. Timo Laru Helsinki 714 Miehet 490. 4.25.04
501. Vesa Saarinen Espoo 1262 Miehet 491. 4.25.05
502. Hannu Koimäki VP/32 544 Miehet 492. 4.25.50
503. Sami Soidinsalo CCH/32 1373 Miehet 493. 4.25.50
504. Jouko Jalonen Turku 384 Miehet 494. 4.25.50
505. Timo Hämäläinen Riihimäki 358 Miehet 495. 4.25.51
506. Mika Rahikka Lemminkäinen 1160 Miehet 496. 4.25.51
507. Kurt Aarnio Helsinki 17 Miehet 497. 4.25.51
508. Pekka Hämäläinen Vastapaine 357 Miehet 498. 4.25.52
509. Martti Laurila TAMPERE 723 Miehet 499. 4.25.52
510. Jesse Uusi-Uitto Kotka 2187 Miehet 500. 4.25.52
511. Patrik Buch Lund Helsinki 100 Miehet 501. 4.25.53
512. Pasi Mattila Tuusula 863 Miehet 502. 4.25.54
513. petri anttila turku 58 Miehet 503. 4.25.54
514. Timo Raudus Eksymä 360 1186 Miehet 504. 4.25.55
515. Pasi Mäkinen Penan talli 937 Miehet 505. 4.25.55
516. Marko Hirvonen Hyvinkään Pyöräilijät 287 Miehet 506. 4.25.56
517. Risto Soila HePo 1375 Miehet 507. 4.25.57
518. Esa Kalliovaara Alavus 455 Miehet 508. 4.25.57
519. Riho Teearu Helsinki 1453 Miehet 509. 4.25.57
520. Eero Rinne HPU 1207 Miehet 510. 4.25.58
521. Lauri Saarela Helsinki 1250 Miehet 511. 4.25.59
522. Kari Järvinen LOHJA 429 Miehet 512. 4.25.59
523. Lauri Oksa Kouvola 1015 Miehet 513. 4.26.00
524. Kimmo Haunia Vantaa 214 Miehet 514. 4.26.01
525. Olli Lindqvist Vantaa 792 Miehet 515. 4.26.01
526. Kimmo Kattelus PPP-97 497 Miehet 516. 4.26.02
527. Jukka Lehtola Accenture FunCycling 736 Miehet 517. 4.26.02
528. Markku Kakko Hyvinkään Pyöräilijät 443 Miehet 518. 4.26.04
529. Juha Kytäjä Vantaa 655 Miehet 519. 4.26.04
530. Timo Tetri Team Liquid 1469 Miehet 520. 4.26.04
531. Mika Övermark Team Örkki 1530 Miehet 521. 4.26.05
532. Jari Rotinen RCT 1224 Miehet 522. 4.26.06
533. Sami Kuusi Forssa 641 Miehet 523. 4.26.07
534. Mart Ernesaks Nurmijärvi 144 Miehet 524. 4.26.08
535. Ilpo Pinola Kantokasken Kuntourheilijat 1099 Miehet 525. 4.26.09
536. Pekka Manninen Helsinki 846 Miehet 526. 4.26.11
537. Marko Hietakymi Vaskivuoren leijonat 275 Miehet 527. 4.26.12
538. Pekka Aho Porvoo 1623 Miehet 528. 4.26.12
539. Tuomas Syvänen Läskikymppi Freeride Team 1425 Miehet 529. 4.26.13
540. Kimmo Rissanen Team Liquid 1214 Miehet 530. 4.26.14
541. Sami Vihavainen Team Liquid 2237 Miehet 531. 4.26.14
542. Tommi Lindholm Espoo 788 Miehet 532. 4.26.14
543. Janne Tuovinen Tuusula 2160 Miehet 533. 4.26.15
544. Anton Goebel Helsinki 165 Miehet 534. 4.26.15
545. Janne Soininen Cetus 1627 Miehet 535. 4.26.16
546. Timo Lempiäinen Helsinki 752 Miehet 536. 4.26.17
547. Sakari Perkola Royal Cycling Team 1079 Miehet 537. 4.26.17
548. Karri Koivisto YLE 1658 Miehet 538. 4.26.18
549. Esa Laine Helsinki 683 Miehet 539. 4.26.18
550. Jani Lindberg AEL - Helsinki 780 Miehet 540. 4.26.19
551. Jani Ruohola Kirkkonummi 1230 Miehet 541. 4.26.20
552. Kalle Toivonen Muurla 1489 Miehet 542. 4.26.20
553. juha viljanen Helsinki 2248 Miehet 543. 4.26.22
554. Esa Katila Sachtleben Pigments Oy 496 Miehet 544. 4.26.25
555. Hannu Pohjola Hyvinkää 1104 Miehet 545. 4.26.27
556. Immo Kettunen Helsinki 1646 Miehet 546. 4.26.28
557. Heikki Hapuli Helsinki 200 Miehet 547. 4.26.29
558. Tero Kaskenviita Espoo 1541 Miehet 548. 4.26.29
559. Timo Matilainen Espoo 861 Miehet 549. 4.26.31
560. Roger Sittnikow HePo 1361 Miehet 550. 4.26.31
561. Juha Virtanen Espoo 2260 Miehet 551. 4.26.32
562. Lasse Streng Myrskylä 1394 Miehet 552. 4.26.33
563. Mikko Törölä HELSINKI 2180 Miehet 553. 4.26.34
564. Eeva Makkonen Helsinki 2073 Naiset 11. 4.26.35
565. Ilkka Artimo Helsinki 68 Miehet 554. 4.26.35
566. Mika Liimatainen Jyväskylä 1554 Miehet 555. 4.26.36
567. Antti Vuorikoski Team Kampela 2273 Miehet 556. 4.26.39
568. Juha Kähkönen Oulu 659 Miehet 557. 4.26.40
569. Antti Salmisto HELSINKI 1287 Miehet 558. 4.26.41
570. Jarl Ekström Hepo 133 Miehet 559. 4.26.42
571. Toomas Lehtonen Helsinki 738 Miehet 560. 4.26.42
572. Magnus Eklöv Yleisradion Pyöräilykerho 132 Miehet 561. 4.26.43
573. Petteri Aalto Tawast Cycling Club 12 Miehet 562. 4.26.44
574. Jarkko Havukainen Vantaa 221 Miehet 563. 4.26.45
575. Marek Kotsin Eesti Posti Spordiklubi 621 Miehet 564. 4.26.50
576. Riku Helander Helsinki 259 Miehet 565. 4.26.51
577. Jarkko Korte Espoo 587 Miehet 566. 4.26.52
578. Vesa Lipponen espoo 799 Miehet 567. 4.26.53
579. Ilari Vehviläinen KSX 2224 Miehet 568. 4.26.55
580. Markku Hakinen Duracellular 1580 Miehet 569. 4.26.56
581. Ilkka Kruus HelTri 1653 Miehet 570. 4.26.57
582. Totte Harinen Helsinki 201 Miehet 571. 4.26.57
583. Esko Jääskeläinen Vantaa 430 Miehet 572. 4.26.58
584. Juha Rinne Team Liquid 1206 Miehet 573. 4.27.00
585. Immo Aakkula Piikkiön ponnistus, Larun osasto 7 Miehet 574. 4.27.01
586. tomi nieminen rsp 960 Miehet 575. 4.27.22
587. tomi rosnell espoo 1222 Miehet 576. 4.27.27
588. Vladimir Tereshin Velo-Politeh 1461 Miehet 577. 4.28.17
589. Tapani Hovinen HePo 313 Miehet 578. 4.28.35
590. Timo Hiltunen Helsinki 280 Miehet 579. 4.28.48
591. Hannu Malinen Klaukkala 840 Miehet 580. 4.29.05
592. Roland Lundström Inkoo 1663 Miehet 581. 4.29.22
593. Antti Saarenmaa Itä-Helsingin Voima 2 1254 Miehet 582. 4.29.23
594. Markus Nivala Hyvinkää 978 Miehet 583. 4.29.28
595. Jussi Laustela Helsinki 724 Miehet 584. 4.29.30
596. Markus Karjalainen Helsinki 479 Miehet 585. 4.29.37
597. Timo Henttonen Korson kaiku 272 Miehet 586. 4.29.43
598. Tomi Vartiamäki Vantaa 2219 Miehet 587. 4.29.52
599. Kimmo Tolvanen Helsinki 1493 Miehet 588. 4.29.55
600. Nils Ekström HePo 134 Miehet 589. 4.30.13
601. Petteri Soranta Tuusula 1379 Miehet 590. 4.30.16
602. Tero Leppänen Capgemini Cycling Club 761 Miehet 591. 4.31.35
603. Mika Koli Kirkkonummi 560 Miehet 592. 4.31.37
604. Del Hossain Helsinki 310 Miehet 593. 4.31.38
605. pasi korhonen kerimäki 579 Miehet 594. 4.31.39
606. Matti Pesu Lappeenranta 1083 Miehet 595. 4.31.43
607. Juha Kallioinen Lahti 450 Miehet 596. 4.31.44
608. Esa Hirvonen Helsinki 286 Miehet 597. 4.31.44
609. Matti Kähkönen Tornio 660 Miehet 598. 4.31.45
610. Kari Alakylä Taivassalo 44 Miehet 599. 4.31.45
611. Lauri Mikkola Helsinki 889 Miehet 600. 4.31.46
612. Matti Laatikainen Hyvinkään Pyöräilijät 675 Miehet 601. 4.31.47
613. tapio sytelä järvenpää 1423 Miehet 602. 4.31.48
614. Jaakko Perimaa OTT / Helsinki 1657 Miehet 603. 4.31.48
615. Truomo Piironen Klaukkala 1583 Miehet 604. 4.31.49
616. Pekka Herranen Pyörärinki 273 Miehet 605. 4.31.50
617. Jussi Hakanen PPP-97 182 Miehet 606. 4.31.51
618. Sebastian Swahn Helsinki 1419 Miehet 607. 4.31.51
619. Pekka Rautiainen Hyvinkään Pyöräilijät 1191 Miehet 608. 4.31.52
620. Teemu Ollikainen Helsinki 1533 Miehet 609. 4.31.53
621. kari Saranpää Helsinki 1305 Miehet 610. 4.31.54
622. Simo Salmi Vantaa 1279 Miehet 611. 4.31.55
623. kyösti ryhänen zeus 1238 Miehet 612. 4.32.27
624. Jyrki Vanamo Helsinki 2208 Miehet 613. 4.32.39
625. Olavi Saastamoinen Helsinki 1264 Miehet 614. 4.32.58
626. Miika Ahonen Nokia Marathon Team 29 Miehet 615. 4.33.12
627. Erik Huotari Helsinki 328 Miehet 616. 4.33.14
628. Olli Silvennoinen IK-32 1346 Miehet 617. 4.33.17
629. Simon Presswood IK-32 1116 Miehet 618. 4.33.18
630. jere keskiaho jyväskylä 515 Miehet 619. 4.33.18
631. Tomi Alén AYY/PoRa 48 Miehet 620. 4.33.18
632. Antti Suvanto Imatra 1417 Miehet 621. 4.33.19
633. Jussi Arposalo Apinalauma 66 Miehet 622. 4.33.21
634. Jani Similä Turku 1347 Miehet 623. 4.33.21
635. Teemu Maikkola Helsinki 836 Miehet 624. 4.33.22
636. Niko Huhtanen Ulvila 319 Miehet 625. 4.33.23
637. Sami Huhtanen Ulvila 318 Miehet 626. 4.33.25
638. Daniel Pakarinen Varkaus 1032 Miehet 627. 4.33.25
639. Pasi Pietikäinen Espoo 1549 Miehet 628. 4.33.27
640. Seppo Tompuri Nokia MTB 1495 Miehet 629. 4.33.28
641. Arto Kyyhkynen MTBCF 656 Miehet 630. 4.33.28
642. Aki Tolonen Espoo 1492 Miehet 631. 4.33.29
643. Janne Koivula MTBCF 552 Miehet 632. 4.33.32
644. Esko Mäntyharju Kaupin Kanuunat 939 Miehet 633. 4.33.45
645. Veikko Minkkinen Sipoo 898 Miehet 634. 4.33.53
646. Saku Heinänen Helsinki 248 Miehet 635. 4.34.05
647. Harri Keski-Säntti Espoo 514 Miehet 636. 4.34.18
648. Jussi Häkkinen Tuusula 349 Miehet 637. 4.34.19
649. Tomi Ruokola Espoo 1233 Miehet 638. 4.34.20
650. Ville Tuominen CCH 2156 Miehet 639. 4.34.21
651. Heikki Kärkkäinen Helsinki 663 Miehet 640. 4.34.30
652. Tomi Hurskainen Espoo 330 Miehet 641. 4.35.06
653. Matti Parviainen Helsinki 1050 Miehet 642. 4.35.08
654. Ossi Majuri Helsinki 1630 Miehet 643. 4.35.12
655. Maria Söderström Helsinki 2306 Naiset 12. 4.35.30
656. Tero Norkola HePo 981 Miehet 644. 4.35.32
657. Henna Wahlsten Tuusula 2149 Naiset 13. 4.35.56
658. Timo Rintala Helsinki 1210 Miehet 645. 4.35.57
659. Jaakko Mikkilä HY 888 Miehet 646. 4.36.33
660. Väinö Hakkarainen Helsinki 183 Miehet 647. 4.36.34
661. Petja Wagoner Vantaa 2292 Miehet 648. 4.36.49
662. Jyrki Salmenkivi Espoo 1275 Miehet 649. 4.36.55
663. Marko Kosunen Helsinki-Puotila all night long 616 Miehet 650. 4.37.04
664. Mikael Karell KyIF 472 Miehet 651. 4.37.18
665. Petri Keisu Espoo 504 Miehet 652. 4.37.25
666. Juha Witting Helsinki 1518 Miehet 653. 4.38.14
667. Jarkko Koivunen Helsinki Triathlon 553 Miehet 654. 4.38.17
668. Jorma Pyykkö Hepo 1141 Miehet 655. 4.38.17
669. marko salmi janakkala 1280 Miehet 656. 4.38.27
670. Mika Kiri Sportman Racing Team 531 Miehet 657. 4.38.32
671. Jukka Railavo Helsinki 1163 Miehet 658. 4.38.34
672. Lauri Ferrer Helsinki 154 Miehet 659. 4.38.42
673. Joonas Häkkinen Jyväskylä 350 Miehet 660. 4.38.42
674. Jyrki Lohva HePo 804 Miehet 661. 4.38.42
675. Harri Susi Espoo 1412 Miehet 662. 4.38.42
676. Ville Laakso Jyväskylä 671 Miehet 663. 4.38.43
677. ari vuorinen DTMS,Rajamäki 2274 Miehet 664. 4.38.46
678. Janne Mäntylä Espoo 940 Miehet 665. 4.38.47
679. Mika Peisa HELSINKI 1061 Miehet 666. 4.38.47
680. Simo Rastas Helsinki 1183 Miehet 667. 4.38.50
681. Pasi Liimatainen Tuusula 772 Miehet 668. 4.38.59
682. Ari Muikku Jyväskylä 910 Miehet 669. 4.39.00
683. Kimmo Nuora Järvenpää 985 Miehet 670. 4.39.02
684. Teemu Hult Espoo 325 Miehet 671. 4.39.02
685. Timo Jokelainen Heinola 396 Miehet 672. 4.39.05
686. Aki Mikkola Lappeenranta 890 Miehet 673. 4.39.07
687. Antti Nieminen Zeus 961 Miehet 674. 4.39.12
688. visa savolainen tukholma 1318 Miehet 675. 4.39.12
689. Tuomas Martikainen Käpylä 854 Miehet 676. 4.39.13
690. Kai Sillanpää HePo 1342 Miehet 677. 4.39.14
691. Jukka Hautaviita Raaseporin kaupunki 218 Miehet 678. 4.39.14
692. Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 590 Miehet 679. 4.39.15
693. Mikko Marttinen Nokia MTB 858 Miehet 680. 4.39.15
694. Priit Aav Helsinki 19 Miehet 681. 4.39.19
695. Roy Melander Helsinki 869 Miehet 682. 4.40.12
696. Jarmo Huotari Helsinki 327 Miehet 683. 4.40.52
697. Jari Kalliokoski Capgemini cycling club 451 Miehet 684. 4.40.53
698. Hannu Mäki Tuusula 928 Miehet 685. 4.40.59
699. Sauli Liukkonen Helsinki 1626 Miehet 686. 4.41.01
700. Juha Pulkkinen Yleisradion Pyöräilykerho 1120 Miehet 687. 4.41.06
701. Pertti Joutsenlinna Vihti 401 Miehet 688. 4.41.14
702. Juha Karsikas Helsinki 485 Miehet 689. 4.41.14
703. Tea Vikstedt HTL 2143 Naiset 14. 4.41.16
704. Arto Krootila Vantaa 624 Miehet 690. 4.41.16
705. Mika Paavola Hämeen Acerc 1596 Miehet 691. 4.41.17
706. Antti Wahlsten Tuusula 2295 Miehet 692. 4.41.18
707. Joni Heikkola Helsinki 233 Miehet 693. 4.41.30
708. Antti Lindholm Vantaa 786 Miehet 694. 4.41.30
709. Mattias Erkkilä Squadra Azzurra 143 Miehet 695. 4.41.34
710. JJ Heiskari AEL - Helsinki 253 Miehet 696. 4.41.35
711. Tomi Virta Helsinki 2258 Miehet 697. 4.41.36
712. Harri Vuorivirta PHPela/Hollola 2276 Miehet 698. 4.41.40
713. Milla Härkönen Espoo 2026 Naiset 15. 4.41.40
714. Vladislav Gruzov Helsinki 1602 Miehet 699. 4.41.41
715. Harri Salminen Espoo 1283 Miehet 700. 4.41.41
716. Harri Holma Helsinki 291 Miehet 701. 4.41.42
717. Jussi Anttonen Helsinki 60 Miehet 702. 4.41.45
718. Kimmo Sarikka Lahti 1307 Miehet 703. 4.41.47
719. Lasse Oinonen ABT-909 1011 Miehet 704. 4.41.47
720. Marko Blomberg Sipoo 95 Miehet 705. 4.41.47
721. Juhani Hytönen Vantaa 341 Miehet 706. 4.41.49
722. Raimo Anjala Espoo 1539 Miehet 707. 4.41.56
723. David Cox Helsinki 111 Miehet 708. 4.41.56
724. Eeva Lahti Helsinki 2059 Naiset 16. 4.41.57
725. Markku Järvinen Vihti 1564 Miehet 709. 4.42.00
726. Katriina Koponen-Kopsa Nurmijärvi 2047 Naiset 17. 4.42.01
727. Jarmo Skarp Espoo 1369 Miehet 710. 4.42.04
728. Seppo Kopsa Nurmijärvi 577 Miehet 711. 4.42.05
729. Björn Svärd Metso Automation 1418 Miehet 712. 4.42.05
730. Mika Ilves HAST 371 Miehet 713. 4.42.06
731. Jukka Partanen Espoo 1046 Miehet 714. 4.42.07
732. Lauri Mäkelä Hämeen Acerc 1598 Miehet 715. 4.42.08
733. Sami Lång Helsinki 824 Miehet 716. 4.42.09
734. Lasse Laakkonen Team Joukkue 669 Miehet 717. 4.42.10
735. Hannu Heikkilä Espoo 224 Miehet 718. 4.42.14
736. Rasmus Heikkilä Espoo 225 Miehet 719. 4.42.14
737. Sirkku Juhola Helsinki Triathlon 2031 Naiset 18. 4.42.15
738. PERTTI KIISKINEN VANTAA 522 Miehet 720. 4.42.16
739. Johanna Toivonen Helsinki 2133 Naiset 19. 4.42.23
740. Jarko Laine Paksut Pojat 693 Miehet 721. 4.42.55
741. Kimmo Kortelainen Kunto & terveys 588 Miehet 722. 4.43.09
742. Arto Nikkarinen Helsinki 969 Miehet 723. 4.43.19
743. Peter Mero Vantaa 873 Miehet 724. 4.43.33
744. Jari Ojanen Espoo 1012 Miehet 725. 4.43.35
745. Martti Näsäkkälä helsinki triathlon 1007 Miehet 726. 4.43.49
746. Taneli Tikkakoski Helsinki 1654 Miehet 727. 4.44.10
747. Mika Vartiainen Vantaa 2218 Miehet 728. 4.44.13
748. Mikko Turunen Helsinki 2169 Miehet 729. 4.44.21
749. Jukka Sairanen Helsinki 1591 Miehet 730. 4.44.23
750. Olli Salmi Capgemini 1278 Miehet 731. 4.44.25
751. Ville Vesterinen Uusimaa 2231 Miehet 732. 4.44.39
752. Mick Juslén Helsinki 410 Miehet 733. 4.44.47
753. Andrus Mitt Kansallisoopperan pyöräilijät 900 Miehet 734. 4.44.52
754. Jarno Kokkonen Espoo 559 Miehet 735. 4.44.52
755. Ari Holmila Helsinki 292 Miehet 736. 4.44.53
756. Pekka Tölli Helsinki 2178 Miehet 737. 4.44.54
757. Jussi Rautiainen Tampere 1189 Miehet 738. 4.44.55
758. Kari Tossavainen Vantaa 1500 Miehet 739. 4.44.56
759. Janne Hautala Vantaa 217 Miehet 740. 4.44.56
760. Niko Porjo Piikkiö 1111 Miehet 741. 4.44.56
761. Jari Hurskainen Vantaa 331 Miehet 742. 4.44.57
762. Jeff Bruneau USA 99 Miehet 743. 4.44.58
763. Paul Cooper Espoo 109 Miehet 744. 4.44.58
764. Katja Kelo Vantaa 2043 Naiset 20. 4.44.59
765. Iiro Wahlberg Kirkkonummi 2293 Miehet 745. 4.45.02
766. Niklas Kaustinen HELSINKI 501 Miehet 746. 4.45.02
767. Ilkka Harjula Vantaa 206 Miehet 747. 4.45.02
768. Sasu Korander Helsinki 1579 Miehet 748. 4.45.03
769. Kari Leinonen CCH 1613 Miehet 749. 4.45.06
770. Aino Salimäki HelTri 2313 Naiset 21. 4.45.08
771. Juppe Heikkilä Helsinki 230 Miehet 750. 4.45.08
772. Andrus Ehrberg Nobina Finland West 128 Miehet 751. 4.45.09
773. sami kinnunen espoo 530 Miehet 752. 4.45.10
774. Antti Unnaslahti Sport Club Lynx 2184 Miehet 753. 4.45.11
775. Jussi Penttinen Espoo 1077 Miehet 754. 4.46.35
776. Harri Vesterinen Helsinki 1629 Miehet 755. 4.46.35
777. Veli-Pekka Dufva Helsinki 124 Miehet 756. 4.46.35
778. Mika Peltotalo VSVU, Turku 1075 Miehet 757. 4.46.35
779. hannu rinne lieto 1205 Miehet 758. 4.46.41
780. Hannu Sariola Helsinki 1311 Miehet 759. 4.46.49
781. Anna Nokso-Koivisto Espoo 2091 Naiset 22. 4.46.50
782. Terho Puustinen Ex-Legends 1136 Miehet 760. 4.46.51
783. Kari Juvaste Ex-Legends 417 Miehet 761. 4.46.51
784. Jouni Viskari Helsinki 2270 Miehet 762. 4.46.53
785. Tiina Pelkonen Vantaa 2097 Naiset 23. 4.46.57
786. Tuomas Pelkonen Vantaa 1070 Miehet 763. 4.46.57
787. Henrik Siidorov Hyvinkää 1335 Miehet 764. 4.46.58
788. Henri Blomberg HELSINKI 94 Miehet 765. 4.46.59
789. marko vilhunen espoo 2245 Miehet 766. 4.47.00
790. sini kinnunen espoo 2044 Naiset 24. 4.47.06
791. Jan Lindström Helsinki 796 Miehet 767. 4.47.09
792. Teemu Saarikivi Vikunja 1257 Miehet 768. 4.47.13
793. Timo Haapea Hämeen Acerc 1594 Miehet 769. 4.47.15
794. Juhapekka Helo Helsinki 266 Miehet 770. 4.47.36
795. Arjo Kaarre Helsinki 434 Miehet 771. 4.48.04
796. Juha Säämänen Ressu Cycling Team 1431 Miehet 772. 4.48.07
797. Janne Sjöblom Tuusula 1366 Miehet 773. 4.48.08
798. Veijo Nuutinen RCT-Lahti 1562 Miehet 774. 4.48.08
799. Niko Lewman Ressu Cycling Team 767 Miehet 775. 4.48.09
800. Martti Heinonen Digita Oy 246 Miehet 776. 4.48.15
801. Sami Luoma Porvoo 814 Miehet 777. 4.48.21
802. Olli Lehtoranta Ounaksen Pyörä-Pojat 741 Miehet 778. 4.48.32
803. Markus Kaustinen Helsinki 1609 Miehet 779. 4.48.39
804. Lauri Löppönen Helsinlki 1557 Miehet 780. 4.48.40
805. Kari Mäkinen Espoo 931 Miehet 781. 4.48.40
806. Henrik Maliniemi Helsinki 841 Miehet 782. 4.48.40
807. Tuomas Ahva Helsinki 31 Miehet 783. 4.48.41
808. Olivier Lukengu Porvoo 810 Miehet 784. 4.48.41
809. AHMADA SIOGOPE espoo 1354 Miehet 785. 4.48.42
810. Antti Kajanus HePo 440 Miehet 786. 4.48.42
811. Frej Salminiitty Vantaa 1286 Miehet 787. 4.48.43
812. Axa Sorjanen Bikeplanet 1624 Miehet 788. 4.48.52
813. esko lius HePo 802 Miehet 789. 4.48.53
814. Lauri Ström Helsinki 1396 Miehet 790. 4.48.56
815. Samuli Salovaara Bikepoli 1294 Miehet 791. 4.48.57
816. Pertti Stedt VP/30 1389 Miehet 792. 4.48.57
817. Timo Metsälä Prologi/30 878 Miehet 793. 4.48.57
818. Jyrki Isokääntä JYPS 375 Miehet 794. 4.48.57
819. Jukka Laitinen Itä-Helsingin Voima 695 Miehet 795. 4.48.58
820. Taneli Maijala Espoo 835 Miehet 796. 4.48.59
821. Reijo Lietoranta Nurmijärvi 768 Miehet 797. 4.49.00
822. Ari Kanerva Nurmijärvi 461 Miehet 798. 4.49.00
823. Matti Ryymin TURKHAUTA 1239 Miehet 799. 4.49.01
824. Matti Hautakangas Espoo 215 Miehet 800. 4.49.01
825. Kimmo Pekkola Mynterlän Triathlon Klupi 1066 Miehet 801. 4.49.02
826. Jorma Kemppinen Helsinki 510 Miehet 802. 4.49.04
827. Markus Lauttia Helsinki 725 Miehet 803. 4.49.04
828. Petteri Suontama Espoo 1409 Miehet 804. 4.49.05
829. Arto Mäkinen MTB-Lohja 934 Miehet 805. 4.49.06
830. Ari Pekkanen Lemminkäinen 1062 Miehet 806. 4.49.06
831. Osmo Kauranen Pyhäjärvi 500 Miehet 807. 4.49.07
832. Tero Ruokonen Espoo 1642 Miehet 808. 4.49.07
833. Antti Koskelo Itä-Helsingin Voima 593 Miehet 809. 4.49.11
834. Tatu Edelmann Itä-Helsingin Voima 126 Miehet 810. 4.49.12
835. Tomi Teinilä Helsinki 1454 Miehet 811. 4.49.12
836. Timo Teinilä Helsinki 1455 Miehet 812. 4.49.13
837. Niki Saukolin Helsinki 1314 Miehet 813. 4.49.14
838. Juha Kilpi Helsinki 525 Miehet 814. 4.49.14
839. Antti Lehvonen Helsinki 743 Miehet 815. 4.49.15
840. Tomi Lähdemäki Rauma 826 Miehet 816. 4.49.16
841. Julius Koivistoinen Uusimaa 550 Miehet 817. 4.49.16
842. Joonas Hautala Helsinki 216 Miehet 818. 4.49.16
843. Kustaa Piha Med Group Oy 1089 Miehet 819. 4.49.16
844. Heppu Pentti Helsinki 1614 Miehet 820. 4.49.17
845. Pekka Harju Helsinki 205 Miehet 821. 4.49.19
846. Lauri Suikkila Helsinki 1401 Miehet 822. 4.49.22
847. Tony Karppinen Vegaaniurheilijat 482 Miehet 823. 4.49.23
848. Olli Honkavaara Espoo 305 Miehet 824. 4.49.25
849. Henrik Ådjers Zeus 1524 Miehet 825. 4.49.25
850. Jerker Forsström MTB Porvoo - Ikämiehet Metsässä 158 Miehet 826. 4.49.25
851. Henri Virtanen Inkoo / Nestehukat 2262 Miehet 827. 4.49.26
852. Pekka Koskinen Espoo 1581 Miehet 828. 4.49.27
853. Eero-Pekka Uotila Helsinki 2185 Miehet 829. 4.49.27
854. Kaisa-Mari Lipasti Inkoo / Nestehukat 2069 Naiset 25. 4.49.28
855. Jussi Laasonen Helsinki 674 Miehet 830. 4.49.29
856. Päivi Puntila Espoo 2103 Naiset 26. 4.49.30
857. Petra Sieppo Helsinki 2121 Naiset 27. 4.49.30
858. Sami Hakulinen Helsinki 188 Miehet 831. 4.49.31
859. Niklas Björkman Espoo 92 Miehet 832. 4.49.32
860. Timo Hotti Lohja 311 Miehet 833. 4.49.33
861. Kari Palmroos Espoo 1036 Miehet 834. 4.49.33
862. Janos Wiik Jakobstads Fbk 1512 Miehet 835. 4.49.35
863. Marja Matikainen Espoo 2075 Naiset 28. 4.49.35
864. Jenni Kuusela Tampere 2055 Naiset 29. 4.49.36
865. Jussi Peltola Espoo 1620 Miehet 836. 4.49.37
866. Jukka Eskelinen Espoo 146 Miehet 837. 4.49.38
867. Jan-Peter Leppälahti Espoo 759 Miehet 838. 4.49.39
868. Vesa Kuittinen Arabian Sheikit 627 Miehet 839. 4.49.40
869. Carl-Oskar Wallo Haparanda 1501 Miehet 840. 4.49.41
870. Sami Övermark Team Örkki 1531 Miehet 841. 4.49.43
871. Kimmo Hintsanen Helsinki 283 Miehet 842. 4.49.44
872. Jaakko Mattila Espoo 864 Miehet 843. 4.49.44
873. Panu Toiviainen Helsinki 1485 Miehet 844. 4.49.45
874. Mikko Maskuniitty Skinnarilan Torpedot 1573 Miehet 845. 4.49.46
875. Niklas Lillqvist Helsinki 778 Miehet 846. 4.49.47
876. Orvo Kärkkäinen Helsinki 664 Miehet 847. 4.49.48
877. Harri Ahokas Helsinki 22 Miehet 848. 4.49.49
878. Risto Hänninen Kerava 360 Miehet 849. 4.49.50
879. Anssi Vilkman Helsinki 2249 Miehet 850. 4.49.51
880. Ville Pekkinen Helsinki 1065 Miehet 851. 4.49.51
881. Velijussi Kyllijoki Cycles Astanga Helsinki 648 Miehet 852. 4.49.53
882. Timo Perttula Team Porot / Helsinki 1081 Miehet 853. 4.49.54
883. Jarmo Hahl ABT-909 176 Miehet 854. 4.49.55
884. Juho Rakkola Espoo 1563 Miehet 855. 4.49.56
885. Dmitry Ovsyannikov Prevet uchastnikam sorevnovaniy 1025 Miehet 856. 4.49.57
886. Harri Lappalainen Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 710 Miehet 857. 4.49.58
887. Viacheslav Sedykh MST United 1324 Miehet 858. 4.49.59
888. Janne Mustakorpi Helsinki 913 Miehet 859. 4.50.00
889. Peter Portman Espoo 1113 Miehet 860. 4.50.02
890. Antti Pääkkö Bikepoli 1149 Miehet 861. 4.50.02
891. Michiel De Moel Espoo 118 Miehet 862. 4.50.03
892. hannu leppänen Lemminkäinen 762 Miehet 863. 4.50.04
893. Miika Kotovuo Vantaa 620 Miehet 864. 4.50.04
894. Henrik Westerholm Helsinki 1507 Miehet 865. 4.50.04
895. Pekka Helos Espoo 267 Miehet 866. 4.50.05
896. Pasi Lehtonen Salo 739 Miehet 867. 4.50.06
897. Liina Vartia Jyväskylä 2141 Naiset 30. 4.50.07
898. Timo Waltari LatokartanoHC 1502 Miehet 868. 4.50.07
899. Pena Rekiranta Helsinki 1194 Miehet 869. 4.50.08
900. Kalle Ratilainen Siilinjärvi 1184 Miehet 870. 4.50.09
901. Tuomo Vilska Helsinki 2254 Miehet 871. 4.50.09
902. Mikael Paulinow Turku 1058 Miehet 872. 4.50.09
903. Petri Kalsi Espoo 456 Miehet 873. 4.50.10
904. Kari Lode Helsinki 803 Miehet 874. 4.50.10
905. Mikko Leino Vantaa 744 Miehet 875. 4.50.11
906. Urpo Leinonen Rekolan Raikas Ry 746 Miehet 876. 4.50.13
907. Kauko Smålander Heinola 1371 Miehet 877. 4.50.52
908. Siimon Hurtig Hämeen Acerc 1597 Miehet 878. 4.50.55
909. tero aura Hki 74 Miehet 879. 4.51.17
910. Tapio Aho Bikeplanet 1625 Miehet 880. 4.51.17
911. Mika Pyysing Kangasala 1144 Miehet 881. 4.51.19
912. Sami Heikkinen Helsinki 231 Miehet 882. 4.51.20
913. Pekka Kähkönen Espoo 658 Miehet 883. 4.51.20
914. Markku Ventälä HePo/Karma 2227 Miehet 884. 4.51.22
915. Raffaello Tesi Oulu 1467 Miehet 885. 4.51.22
916. Lasse Huovilainen Vantaa 329 Miehet 886. 4.51.22
917. Elina Kukkula Espoo 2052 Naiset 31. 4.51.23
918. Tony Wickholm Helsinki 1510 Miehet 887. 4.51.23
919. Pekka Haverinen Helsinki 219 Miehet 888. 4.51.23
920. Mikael Wahlström Helsinki 2296 Miehet 889. 4.51.24
921. Pasi Siivonen Hyvinkää 1338 Miehet 890. 4.51.24
922. Kari Järveläinen M2M Platforms 424 Miehet 891. 4.51.27
923. Heikki Kurkela IK-32 (Kauniainen) 637 Miehet 892. 4.51.36
924. Klaus von Wendt Turku 2271 Miehet 893. 4.51.41
925. Saveli Näkkäläjärvi Järvenpään Kuntohoito Sport Club 1004 Miehet 894. 4.51.41
926. Kimmo Linna Helsinki 797 Miehet 895. 4.51.52
927. Heikki Kostiainen Helsinki 614 Miehet 896. 4.51.54
928. Ville Nenonen Helsinki 949 Miehet 897. 4.52.16
929. Rami Gagneur Helsinki 162 Miehet 898. 4.52.18
930. Jussi Örling Salo 1527 Miehet 899. 4.52.38
931. Petteri Kauppala Helsinki 1586 Miehet 900. 4.52.39
932. Mikko Fallenius Accenture FunCycling 151 Miehet 901. 4.52.42
933. Petri Matikainen salo 860 Miehet 902. 4.52.43
934. Anders Söderholm Helsinki 1433 Miehet 903. 4.52.45
935. Vesa Varjoranta Espoo 2215 Miehet 904. 4.53.18
936. Kimmo Nykänen Marjanpoimijat ry. 999 Miehet 905. 4.53.19
937. Jaakko Rantala Securitas Oy 1174 Miehet 906. 4.53.21
938. Jouko Riihimäki Raasepori 1200 Miehet 907. 4.53.48
939. Anton Saarinen Helsinki 1259 Miehet 908. 4.53.58
940. Mika Virtanen Vantaa 2266 Miehet 909. 4.54.15
941. Pekka Kokko Helsinki 558 Miehet 910. 4.54.17
942. Heljä Korhonen AHH/29 2048 Naiset 32. 4.54.20
943. Heini Ilmarinen AHH/29 2028 Naiset 33. 4.54.21
944. Tero Jääskeläinen Vantaa 431 Miehet 911. 4.54.21
945. Jorma Tonteri Helsinki 1496 Miehet 912. 4.54.21
946. Juha Vahtola Kerava 2193 Miehet 913. 4.54.21
947. Katri Sipiläinen Järvenpää 2123 Naiset 34. 4.54.22
948. Jouni Heinänen Helsinki 250 Miehet 914. 4.54.24
949. Lauri Jalli Kirkkonummi 383 Miehet 915. 4.54.24
950. Kirka Sainio Helsinki 1269 Miehet 916. 4.54.25
951. Martin Baltscheffsky Kauniainen 78 Miehet 917. 4.54.27
952. Markku Loiskekoski Hyvinkään Pyöräilijät 805 Miehet 918. 4.54.27
953. Tuomo Telama klaukkala 1456 Miehet 919. 4.54.28
954. Ritva Nihtilä MTBCF 2088 Naiset 35. 4.54.28
955. Jukka-Pekka Vihmo Porvoo 2238 Miehet 920. 4.54.29
956. Pasi Kärkäs Espoo 665 Miehet 921. 4.54.30
957. Matti Lattu Porvoo 715 Miehet 922. 4.54.32
958. petri peltola espoo 1074 Miehet 923. 4.54.32
959. Heikki Patrakka Lahti 1054 Miehet 924. 4.54.34
960. Janne Väänänen Sport Club Lynx 2288 Miehet 925. 4.54.34
961. Sampo Turpeinen Stadin kiituri 2164 Miehet 926. 4.54.35
962. Ghita Baltscheffsky Kauniainen 2006 Naiset 36. 4.54.36
963. kimmo rintamäki Mapo 1211 Miehet 927. 4.54.37
964. Jaakko Mauranen Helsinki 868 Miehet 928. 4.54.38
965. Seppo Mikkonen Ågelin Kampi&Wiima 895 Miehet 929. 4.54.39
966. Elisa Koivuranta Vantaa 2045 Naiset 37. 4.54.39
967. Ilari Laine Espoo 682 Miehet 930. 4.54.40
968. Markku Ruokanen OULU 1232 Miehet 931. 4.54.42
969. Heidi Horttanainen Karjala Triathlon 2022 Naiset 38. 4.54.43
970. Jaakko Suutari Helsinki 1414 Miehet 932. 4.54.44
971. Anniina Huusko Helsinki 2024 Naiset 39. 4.54.44
972. Johannes Helander Mynterlän Triatlon Klupi 258 Miehet 933. 4.54.45
973. Juho Silfver Vantaa 1340 Miehet 934. 4.54.46
974. Olavi Qvist Tammisaari 1660 Miehet 935. 4.54.47
975. Petri Matero MTBCF 859 Miehet 936. 4.54.47
976. Kai Pehkonen Helsinki 1060 Miehet 937. 4.54.52
977. Peter Pihlström Helsinki 1093 Miehet 938. 4.54.52
978. Timo Salmi aulapolkijat 1276 Miehet 939. 4.54.52
979. Antti Salovaara Helsinki 1295 Miehet 940. 4.54.52
980. Riku Luukkonen Helsinki 818 Miehet 941. 4.54.53
981. Annaleena Huusko Helsinki 2025 Naiset 40. 4.54.54
982. Venla Miettunen Helsinki 2079 Naiset 41. 4.54.54
983. Jouni Teliö Helsinki 1457 Miehet 942. 4.54.55
984. Kaj Ranki Messipallo KK 1170 Miehet 943. 4.54.56
985. Jukka Sinda Helsinki 1351 Miehet 944. 4.54.59
986. Jari Poikonen Paksut Pojat 1109 Miehet 945. 4.55.00
987. Jarno Huurinainen Mynterlän Triatlon Klupi 334 Miehet 946. 4.55.01
988. Pirjo Loiskekoski Hyvinkään Pyöräilijät 2070 Naiset 42. 4.55.02
989. Laila Västilä Hyvinkään Pyöräilijät 2148 Naiset 43. 4.55.03
990. Kosti Västilä Hyvinkään Pyöräilijät 2284 Miehet 947. 4.55.04
991. Asta Einistö Zeus 2011 Naiset 44. 4.55.05
992. Teppo Einistö Zeus 129 Miehet 948. 4.55.05
993. Oskari Vinko Espoo 2256 Miehet 949. 4.55.06
994. Antti Huittinen HePo 322 Miehet 950. 4.55.07
995. markku kaijala Pk-Pojat 437 Miehet 951. 4.55.07
996. Hans Wassgren Espoo 1503 Miehet 952. 4.55.08
997. KAARLE TUOMINEN ESPOO 2155 Miehet 953. 4.55.08
998. Teemu Stewen Helsinki 1391 Miehet 954. 4.55.09
999. Mika Säisänen Vantaa 1426 Miehet 955. 4.55.10
1000. Teemu Heinänen Helsinki 249 Miehet 956. 4.55.11
1001. Tuomas Nissi Espoo 974 Miehet 957. 4.55.12
1002. Timo Kiljunen Vantaa 524 Miehet 958. 4.55.12
1003. Jouni Karhu Ylöjärvi 1644 Miehet 959. 4.55.13
1004. Jonathan Nyberg GV 997 Miehet 960. 4.55.14
1005. Pauli Kaisko XX 439 Miehet 961. 4.55.14
1006. Aki Nurmela Klamilan Veto 988 Miehet 962. 4.55.16
1007. Otto Jaakonsaari Helsinki 379 Miehet 963. 4.55.17
1008. Ville Kohvakka Helsinki 543 Miehet 964. 4.55.17
1009. Tero Peltonen Helsinki 1555 Miehet 965. 4.55.18
1010. Perttu Nikander Prologi 968 Miehet 966. 4.55.19
1011. miikka konttinen uusimaa 569 Miehet 967. 4.55.20
1012. Marko Reponen Helsinki 1588 Miehet 968. 4.55.27
1013. Keijo Löytty RCT ry 831 Miehet 969. 4.55.33
1014. Olli Surokivi Helsinki 1410 Miehet 970. 4.55.38
1015. Jarmo Siljamo HP Peloton 1341 Miehet 971. 4.56.04
1016. Juha Haarajärvi Helsinki 175 Miehet 972. 4.56.17
1017. Taavi Niinimaa Tampere 964 Miehet 973. 4.56.23
1018. Timo Juuri Nurmijärvi 413 Miehet 974. 4.56.33
1019. Jani Koskela Helsinki 592 Miehet 975. 4.56.37
1020. Sami Koivisto Helsinki 549 Miehet 976. 4.56.37
1021. Aleksi Räihä Helsinki 1647 Miehet 977. 4.57.56
1022. Lauri Suonio Juvenalian Pyrintö 1545 Miehet 978. 4.58.38
1023. Mikko Viilo Vantaa 2239 Miehet 979. 4.58.39
1024. Ilkka Vainio Espoo 1544 Miehet 980. 4.58.42
1025. Stuart Scott Lahti 1575 Miehet 981. 4.58.43
1026. Matti Mantila Helsinki 852 Miehet 982. 4.58.46
1027. Karol Mattila Helsinki 865 Miehet 983. 4.58.47
1028. Atro Vehviläinen Helsinki 2226 Miehet 984. 4.59.02
1029. Mika Laitinen Espoo 701 Miehet 985. 4.59.09
1030. Pertti Litmanen Hämeenlinna 800 Miehet 986. 4.59.12
1031. Tommi Kalliosaari Lappeenranta 453 Miehet 987. 4.59.17
1032. Ari Laine Tuusula 684 Miehet 988. 4.59.50
1033. Eemeli Parviainen VANTAA 1051 Miehet 989. 4.59.50
1034. Micke Bergman Kirkkonummi 90 Miehet 990. 4.59.54
1035. Mikko Rossi Helsinki 1542 Miehet 991. 5.00.06
1036. Toni Räisänen Kerava 1241 Miehet 992. 5.00.07
1037. Jorma Sonninen Wiseleaders 1378 Miehet 993. 5.00.07
1038. Tuija Nerman Helsinki 2085 Naiset 45. 5.00.07
1039. Toni Immonen Kaljapallo 372 Miehet 994. 5.00.09
1040. Antti Tikka Aseman Konttaajat 1476 Miehet 995. 5.00.10
1041. Anssi Jokinen Jyväskylä 399 Miehet 996. 5.00.10
1042. Jari Gröhn Helsinki 170 Miehet 997. 5.00.12
1043. Janne Rapola Pumppuveikot 1179 Miehet 998. 5.00.12
1044. Jani Ahvonen Pumppuveikot 34 Miehet 999. 5.00.13
1045. Raine Uttula Vihti 2186 Miehet 1000. 5.00.14
1046. Riitta Parviainen Vihti 2096 Naiset 46. 5.00.15
1047. Jani Koivuniemi Hamina 554 Miehet 1001. 5.00.16
1048. Pekka Pakkala Espoo 1033 Miehet 1002. 5.00.18
1049. Jukka Rintala Sachtleben Pigments Oy 2 1209 Miehet 1003. 5.00.19
1050. Sanna Sievänen Helsinki 2122 Naiset 47. 5.00.24
1051. Eetu Salunen helsinki 1296 Miehet 1004. 5.00.31
1052. Tapio Saikkola Vantaa 1268 Miehet 1005. 5.00.39
1053. Juha Itkonen Espoo 377 Miehet 1006. 5.01.10
1054. Panu Savolainen Helsinki 1317 Miehet 1007. 5.01.16
1055. Antti Poikola Jyväskylä 1108 Miehet 1008. 5.01.21
1056. Harri Töhönen Geniathlon 2177 Miehet 1009. 5.01.21
1057. petri siponkoski helsinki 1357 Miehet 1010. 5.01.35
1058. Petteri Sipilä Espoo 1355 Miehet 1011. 5.01.36
1059. Juha Helmanen Kouvola 264 Miehet 1012. 5.01.49
1060. Veli-Matti Kosonen Kotka 612 Miehet 1013. 5.02.43
1061. Kari Saareks Kotka 1248 Miehet 1014. 5.02.43
1062. Karri Siitonen Espoo 1615 Miehet 1015. 5.03.14
1063. Natalia Borisova Saint-Petersburg 2007 Naiset 48. 5.03.23
1064. Tuomo Tuomisto Kyrös-rasti 2158 Miehet 1016. 5.03.24
1065. Jussi Eskola Helsinki 148 Miehet 1017. 5.03.25
1066. Ari Lindgren Järvenpää 785 Miehet 1018. 5.03.27
1067. Ainomaija Heiska-johansson vantaa 2020 Naiset 49. 5.03.37
1068. Jarkko Viinanen Hämeenlinna 2240 Miehet 1019. 5.03.41
1069. Jouko Vankka Helsinki 2210 Miehet 1020. 5.03.46
1070. Antti Hanhinen Kirkkonummi 197 Miehet 1021. 5.03.52
1071. Markus Hallberg Accenture FunCycling 191 Miehet 1022. 5.03.52
1072. Patric Granholm Uskelan Urhot 166 Miehet 1023. 5.03.59
1073. Vesa Piironen Klaukkala 1582 Miehet 1024. 5.04.12
1074. Kari Silpiö SPR/28 1345 Miehet 1025. 5.04.15
1075. Petri Tuominen CCH/28 2157 Miehet 1026. 5.04.15
1076. Jori Mäenranta Urheiluhallit Vuosaari. 922 Miehet 1027. 5.04.16
1077. Juha Tarvainen Helsinki 1448 Miehet 1028. 5.04.16
1078. Anssi Kohvakka Espoo 542 Miehet 1029. 5.04.17
1079. Olli-Pekka Autere Helsinki 75 Miehet 1030. 5.04.18
1080. Risto Viitanen Pyörönmaan Pyry 2242 Miehet 1031. 5.04.18
1081. Jan Juslen Espoo 411 Miehet 1032. 5.04.18
1082. Harri Koivisto Espoo 547 Miehet 1033. 5.04.19
1083. Vesa Autio Quattro Racing 76 Miehet 1034. 5.04.20
1084. Mikko Helenius Helsinki 261 Miehet 1035. 5.04.25
1085. Per Rosenberg Helsinki 1221 Miehet 1036. 5.04.25
1086. Erik Fallenius Helsinki 152 Miehet 1037. 5.04.27
1087. Hugo Halonen Itä-Helsingin Voima 2 195 Miehet 1038. 5.04.28
1088. Ari Hosio Vantaa 308 Miehet 1039. 5.04.29
1089. Timo Pärnänen Capgemini Cycling Club 1146 Miehet 1040. 5.04.30
1090. Timo Varpula Vantaa 2217 Miehet 1041. 5.04.31
1091. Pekka Toivari Hamina 1484 Miehet 1042. 5.04.32
1092. Juhani Taimela Hamina 1436 Miehet 1043. 5.04.33
1093. Mikko Kalliovaara Helsinki 454 Miehet 1044. 5.04.33
1094. Jussi Palo Turku 1038 Miehet 1045. 5.04.34
1095. Veli Colliander Helsinki 108 Miehet 1046. 5.04.35
1096. Kimmo Lehtovirta Helsinki 742 Miehet 1047. 5.04.36
1097. Veli-Pekka Puolakka Lahti 1124 Miehet 1048. 5.04.38
1098. Keijo Kuusisto Vantaa 644 Miehet 1049. 5.04.39
1099. Joni Jantunen Helsinki 1560 Miehet 1050. 5.04.39
1100. Matti Harjuniemi Helsingin Polkupyöräilijät 207 Miehet 1051. 5.04.40
1101. Juha Vainio Espoo 2196 Miehet 1052. 5.04.41
1102. Martti Pyrhönen hepo 1139 Miehet 1053. 5.04.42
1103. Matti Takala Helsinki 1439 Miehet 1054. 5.04.43
1104. Simon Bell Australia 85 Miehet 1055. 5.04.44
1105. Samuli Nuutinen Securitas Oy - Julkiset Palvelut 996 Miehet 1056. 5.04.45
1106. Toby Archer Vantaa 61 Miehet 1057. 5.04.46
1107. Matti Heinikari Tunsule 1599 Miehet 1058. 5.04.47
1108. Mikko Hakala Espoo 180 Miehet 1059. 5.04.48
1109. Antti Pietilä Helsinki 1087 Miehet 1060. 5.04.50
1110. Johanna Johansson Heltri 2029 Naiset 50. 5.04.52
1111. Jouni Pankka Heltri 1041 Miehet 1061. 5.04.52
1112. Sami Silen Helsinki 1339 Miehet 1062. 5.04.53
1113. Mikko Puranen Espoo 1126 Miehet 1063. 5.04.53
1114. Kai Paroma Espoo 1045 Miehet 1064. 5.04.54
1115. Kari Wahlman Espoo 2294 Miehet 1065. 5.04.55
1116. Riku Posa Vantaa 1114 Miehet 1066. 5.04.56
1117. Aapo Riila Quattro Racing 1201 Miehet 1067. 5.04.57
1118. Antti Rannos Lahti 1172 Miehet 1068. 5.04.58
1119. Jarmo Kontulainen Helsinki 571 Miehet 1069. 5.04.58
1120. Jari Mesimäki Nummela 877 Miehet 1070. 5.04.59
1121. Mikko Varjanne Helsinki 2214 Miehet 1071. 5.05.00
1122. Jyri Juhala Espoo 402 Miehet 1072. 5.05.01
1123. Samuli Ahvenainen Espoo 32 Miehet 1073. 5.05.02
1124. Jari Salonen KUHMALAHTI 1292 Miehet 1074. 5.05.03
1125. Mikko Pöllä Helsinki 1152 Miehet 1075. 5.05.04
1126. Jukka Kurvi Lappeenrannan pyöräilijät 638 Miehet 1076. 5.05.05
1127. Anna Kumpulainen HePo 2053 Naiset 51. 5.05.07
1128. Petri Heininen Vantaa 237 Miehet 1077. 5.05.09
1129. Jan Schulte-Tigges Alkuvoima 1322 Miehet 1078. 5.05.10
1130. Kari Hilesmaa Espoo 279 Miehet 1079. 5.05.11
1131. Veijo Länsikunnas Hyvinkään Pyöräilijät 827 Miehet 1080. 5.05.12
1132. Mikko Mykrä Vantaa 917 Miehet 1081. 5.05.12
1133. Tapio Tuomainen Espoo 2151 Miehet 1082. 5.05.13
1134. Mikko Wennberg Helsinki 1505 Miehet 1083. 5.05.13
1135. Jukka Aaltio Vantaa 8 Miehet 1084. 5.05.13
1136. Jukka Heikkinen Ristiina 232 Miehet 1085. 5.05.15
1137. Tuomas Välikylä TuUL Pyöräily 2281 Miehet 1086. 5.05.16
1138. Pekka Konttinen Helsinki 567 Miehet 1087. 5.05.17
1139. Sini-Kirsi Kurvi Lappeenrannan pyöräilijät 2054 Naiset 52. 5.05.19
1140. seppo sillanpää Helsinki 1343 Miehet 1088. 5.05.25
1141. Tapio oksanen helsinki 1017 Miehet 1089. 5.05.31
1142. Bert van Bavel Örebro 2207 Miehet 1090. 5.05.33
1143. Anders Westerlund Helsingfors 1509 Miehet 1091. 5.05.35
1144. Robbert Segercrantz Espoo 1325 Miehet 1092. 5.05.37
1145. Wallace Reynolds Espoo 1197 Miehet 1093. 5.05.37
1146. REIJO ARTEVUO CCH 67 Miehet 1094. 5.05.39
1147. Vesa Väänänen VANTAA 2287 Miehet 1095. 5.05.39
1148. Arne Johansson Kristinehamn 392 Miehet 1096. 5.05.40
1149. Mikael Miller Helsinki 896 Miehet 1097. 5.05.40
1150. Kari Raivio Espoo 1167 Miehet 1098. 5.05.42
1151. Matias Lindholm Helsinki 789 Miehet 1099. 5.05.43
1152. Jyrki Lilleberg Helsinki 777 Miehet 1100. 5.05.46
1153. Henry Kylänlahti Espoo 653 Miehet 1101. 5.05.49
1154. Ilkka Nummi Helsinki 984 Miehet 1102. 5.05.50
1155. Hanna Ahtiainen Espoo 2003 Naiset 53. 5.06.12
1156. Matti Hyttinen Zeus 339 Miehet 1103. 5.06.32
1157. Kari Savilampi Lohja 1316 Miehet 1104. 5.07.17
1158. Erkki Näppä Lohja 1005 Miehet 1105. 5.07.18
1159. Jonas Sandell Helsinki 1298 Miehet 1106. 5.07.52
1160. Jukka Vehviläinen Espoo 1618 Miehet 1107. 5.07.52
1161. Kimmo Karhu Helsinki 474 Miehet 1108. 5.07.52
1162. Tomas Lindholm Helisnki 790 Miehet 1109. 5.07.55
1163. Jari Riihimäki HELSINKI 1199 Miehet 1110. 5.07.56
1164. Merja Ristell Jokivarren Jopoilijat 2111 Naiset 54. 5.08.00
1165. Reijo Ristell Jokivarren Jopoilijat 1215 Miehet 1111. 5.08.00
1166. Mikko Lamminpää Kankaanpää 705 Miehet 1112. 5.08.18
1167. Teijo Rautio Helsinki 1192 Miehet 1113. 5.08.23
1168. Sami Kanervisto Honkakoski 463 Miehet 1114. 5.08.25
1169. olavi forss espoo 157 Miehet 1115. 5.08.30
1170. Karl Nyman Process Vision Cycling Team 1002 Miehet 1116. 5.08.31
1171. Steffen John Berlin 394 Miehet 1117. 5.08.31
1172. Marko Jokelainen Helsinki 395 Miehet 1118. 5.08.32
1173. Vesa Koivuranta Vantaa 555 Miehet 1119. 5.08.32
1174. Jaakko Jäntti Sachtleben Pigments Oy 421 Miehet 1120. 5.08.36
1175. Jenni Lahtinen Helsinki 2304 Naiset 55. 5.08.37
1176. Juha Kylliäinen Espoo 649 Miehet 1121. 5.08.39
1177. Jani Haukinen Nyhniäisten Velo 213 Miehet 1122. 5.09.19
1178. Joni-Oliver Malmi DDH 842 Miehet 1123. 5.10.47
1179. Marko Virtanen Helsinki 2265 Miehet 1124. 5.10.54
1180. Pyry Salminen Espoo 1645 Miehet 1125. 5.10.57
1181. Pentti Väisänen Riihimäki 2279 Miehet 1126. 5.10.57
1182. Johanna Järvisalo Kotka 2034 Naiset 56. 5.11.00
1183. Mika Eliasson Sjöman Helsinhin Nosturit 135 Miehet 1127. 5.11.07
1184. Henry Vilhunen Helsinki 2246 Miehet 1128. 5.11.26
1185. Mika Öblom MTBCF ry 1526 Miehet 1129. 5.11.28
1186. Hannu Hållman Helsinki 346 Miehet 1130. 5.11.32
1187. Raimo Rouvinen Helsinki 1227 Miehet 1131. 5.11.36
1188. Merja Hanski Helsinki 2015 Naiset 57. 5.11.36
1189. Kari Porthan Nurmijärvi 1112 Miehet 1132. 5.12.42
1190. Christoffer Leka Porvoo 750 Miehet 1133. 5.12.44
1191. Jyrki Böckerman Helsinki 102 Miehet 1134. 5.12.54
1192. Ilari Mertanen Kerava/ Sherwood 876 Miehet 1135. 5.12.54
1193. Jouni Koponen HET Cycling 573 Miehet 1136. 5.13.45
1194. Antti Lehto HET Cycling/HKI 735 Miehet 1137. 5.13.45
1195. Jouni Seppälä Espoo 1607 Miehet 1138. 5.13.45
1196. Kuido Muttonen Helsinki 915 Miehet 1139. 5.13.50
1197. Matti Liimatainen Helsinki 771 Miehet 1140. 5.14.06
1198. Risto Helkiö Cycles Astanga Helsinki 262 Miehet 1141. 5.14.17
1199. Kari Nieminen Riihimäki 962 Miehet 1142. 5.14.19
1200. Anssi Pöllänen Espoo 1153 Miehet 1143. 5.14.20
1201. Seppo Rinta Espoo 1208 Miehet 1144. 5.14.21
1202. Jarmo Vaittinen EPS 2200 Miehet 1145. 5.14.22
1203. Arto Talme Vantaa 1443 Miehet 1146. 5.14.23
1204. Antti Nurmi Espoo 989 Miehet 1147. 5.14.25
1205. Mikko Stykki Helsinki 1400 Miehet 1148. 5.14.28
1206. John Spiby Helsinki 1386 Miehet 1149. 5.14.36
1207. Eero Holmström Helsinki 293 Miehet 1150. 5.14.47
1208. Timo Kovanen Vantaa 623 Miehet 1151. 5.16.00
1209. Esa Rantanen Helsinki 1178 Miehet 1152. 5.16.26
1210. Nikolay Tereshchuk MST United 1460 Miehet 1153. 5.16.44
1211. Antti Laukkanen Mynterlän Triatlon Klupi 720 Miehet 1154. 5.16.45
1212. Janne Karjalainen Espoo 1648 Miehet 1155. 5.16.46
1213. Mikko Miettinen 500 Kiloa lihaa 883 Miehet 1156. 5.16.52
1214. Ville Miettinen 500 KG LIHAA 880 Miehet 1157. 5.16.53
1215. Janne Vilmunen Hämeenlinna 2251 Miehet 1158. 5.16.56
1216. Pekka Asikainen Helsinki 70 Miehet 1159. 5.17.00
1217. Paavo Jämsen HEPO 419 Miehet 1160. 5.17.02
1218. Janne Helander Helsinki 257 Miehet 1161. 5.17.03
1219. Tuomo Kuivamäki Seinäjoki freeride 628 Miehet 1162. 5.17.04
1220. Tuomas Kuivamäki KorsKa 629 Miehet 1163. 5.17.04
1221. Juha Airaksinen TAMPERE 37 Miehet 1164. 5.17.17
1222. Jani Norppa-Rahkola Vantaa 982 Miehet 1165. 5.17.18
1223. Vesa Kinnunen Helsinki 529 Miehet 1166. 5.17.19
1224. Atte Lajunen Espoo 703 Miehet 1167. 5.17.20
1225. Heikki Sippola Vantaa 1577 Miehet 1168. 5.17.48
1226. Kari Laihonen Espoo 680 Miehet 1169. 5.17.50
1227. Philip Lima Helsinki 779 Miehet 1170. 5.17.51
1228. Aimo Honkanen Vantaa 303 Miehet 1171. 5.18.20
1229. Keijo Johansson Vantaa 393 Miehet 1172. 5.18.35
1230. Markus Blomvall Groindead 97 Miehet 1173. 5.18.40
1231. Visa Siekkinen Jyväskylä 1331 Miehet 1174. 5.19.08
1232. Erland Nyroth Vantaa 1003 Miehet 1175. 5.19.41
1233. Dan-Olof Palm Helsinki 1035 Miehet 1176. 5.19.43
1234. Ijäs Vesa Lahti 2230 Miehet 1177. 5.19.45
1235. Virva Pisano Oulu 2102 Naiset 58. 5.19.46
1236. Jussi Jortikka Mäntsälä 1550 Miehet 1178. 5.19.54
1237. Sasu Kämäräinen Helsinki 1631 Miehet 1179. 5.19.55
1238. linda magnusson helsinki 2072 Naiset 59. 5.19.56
1239. Ossi Pasanen Vantaa 1052 Miehet 1180. 5.19.58
1240. Kaj Blomqvist Mikkeli 96 Miehet 1181. 5.19.58
1241. Johan Fagerudd Helsinki 150 Miehet 1182. 5.19.59
1242. Päivi Rantala Hyvinkää 2106 Naiset 60. 5.20.00
1243. Veli-Matti Järveläinen Hyvinkää 423 Miehet 1183. 5.20.02
1244. kalervo kiviniemi jyväskylä 536 Miehet 1184. 5.20.03
1245. Lauri Oksman Vantaa 1018 Miehet 1185. 5.20.08
1246. Teppo Vierula Nurmijärvi 2236 Miehet 1186. 5.20.16
1247. Mikko Enqvist Helsinki 142 Miehet 1187. 5.20.17
1248. Jan-Olof Wiik Brahe 1513 Miehet 1188. 5.20.26
1249. Reima Huotari Helsinki 326 Miehet 1189. 5.21.04
1250. Ville Similä Helsinki 1348 Miehet 1190. 5.21.25
1251. Jari Pelkonen Vantaa 1068 Miehet 1191. 5.21.33
1252. Henrik Klinkmann Espoo 541 Miehet 1192. 5.22.10
1253. Florian Köhler Tampere 668 Miehet 1193. 5.22.13
1254. Henri Virtanen Tampere 2259 Miehet 1194. 5.22.14
1255. Teuvo Karjalainen Helsinki 481 Miehet 1195. 5.22.19
1256. Jukka-Pekka Sorvisto Kauhava 1383 Miehet 1196. 5.22.19
1257. Timo Saarela Järvenpää 1249 Miehet 1197. 5.22.20
1258. Jami Cederqvist Helsinki 107 Miehet 1198. 5.22.25
1259. Jarmo Korhonen YLE 583 Miehet 1199. 5.22.32
1260. Erkki Mehtonen Ojakkala 1636 Miehet 1200. 5.22.33
1261. Jani Koskinen Nurmijärvi 602 Miehet 1201. 5.22.33
1262. Kimmo Vaikkola Espoo 2194 Miehet 1202. 5.22.45
1263. Mika Lukkarinen Parma 811 Miehet 1203. 5.22.45
1264. Keijo Kontturi PARMA 570 Miehet 1204. 5.22.46
1265. simon heino helsinki 241 Miehet 1205. 5.22.50
1266. Jarmo Rautiainen Mäntsälä 1190 Miehet 1206. 5.22.54
1267. Ilpo Tiihonen HePo 1473 Miehet 1207. 5.22.57
1268. Antti Kaartinen Helsinki 435 Miehet 1208. 5.22.59
1269. juha saari Turku 1255 Miehet 1209. 5.23.00
1270. Mikko Lindqvist Helsinki 793 Miehet 1210. 5.23.05
1271. Pekka Korhonen Tuusula 584 Miehet 1211. 5.23.06
1272. Manne Juntunen Vantaa 408 Miehet 1212. 5.23.12
1273. Pekka Belitz Helsinki 83 Miehet 1213. 5.23.30
1274. Sami Huttunen Neomore 332 Miehet 1214. 5.23.30
1275. Felipe Roque Neomore 1219 Miehet 1215. 5.23.30
1276. Timo Mettälä Järvenpää 879 Miehet 1216. 5.23.32
1277. Leng An Vantaa 53 Miehet 1217. 5.23.34
1278. Lasse Tuoma Nummela 1556 Miehet 1218. 5.23.35
1279. Antti Sipinen Helsinki 1356 Miehet 1219. 5.23.36
1280. jari tuomi espoo 2154 Miehet 1220. 5.23.36
1281. Karo Koskinen Espoo 604 Miehet 1221. 5.23.37
1282. Jouni Saantola Turun Pyöräilijät 1612 Miehet 1222. 5.24.16
1283. Veikko Savijoki Helsinki 1315 Miehet 1223. 5.24.17
1284. Sari Saantola Helsinki 2303 Naiset 61. 5.24.17
1285. Veli-Matti Laitinen Vantaa 699 Miehet 1224. 5.24.20
1286. Jani Ruohola Helsinki 1231 Miehet 1225. 5.24.22
1287. Lauri Elo Vantaa 137 Miehet 1226. 5.24.23
1288. Matti Salmilehto Helsinki 1282 Miehet 1227. 5.25.15
1289. Sampsa Pursiainen CCH 1651 Miehet 1228. 5.25.17
1290. Mikko Siukkola Espoo 1362 Miehet 1229. 5.25.18
1291. Timo Kissaniitty Helsinki 532 Miehet 1230. 5.25.19
1292. Jaana Huuhtanen Helsinki 2023 Naiset 62. 5.25.19
1293. Petri Piironen Helsinki 1095 Miehet 1231. 5.25.23
1294. Leo Järvinen RCT 427 Miehet 1232. 5.25.23
1295. Sauli Kulo Naantali 634 Miehet 1233. 5.25.30
1296. Vesa Roth Luhtajoki 1223 Miehet 1234. 5.25.31
1297. petri pussinen Helsinki 1129 Miehet 1235. 5.25.37
1298. Tapio Ängeslevä Jyväskylä 1525 Miehet 1236. 5.25.37
1299. Jussi Sparre Espoo 1385 Miehet 1237. 5.25.43
1300. Erick Inciarte Villaverde Helsinki 373 Miehet 1238. 5.25.48
1301. Jouko Laivuori PKK/26 702 Miehet 1239. 5.26.26
1302. Kari Koskinen CCH/26 610 Miehet 1240. 5.26.27
1303. Juha Pitkäniemi Vantaa 1561 Miehet 1241. 5.26.27
1304. Henri Hovi Pati Dure 312 Miehet 1242. 5.26.28
1305. Karl Lindborg Vantaa 782 Miehet 1243. 5.26.29
1306. Jukka Vehkaoja Helsinki 2223 Miehet 1244. 5.26.30
1307. Mikko Torikka Etelä-Helsingin Pulkka 1497 Miehet 1245. 5.26.30
1308. Hannu Hallikainen Helsinki 192 Miehet 1246. 5.26.31
1309. Hilkka Tervo Helsinki 2130 Naiset 63. 5.26.32
1310. Harri Junttila VZR 404 Miehet 1247. 5.26.33
1311. Jari Suutari Espoo 1415 Miehet 1248. 5.26.34
1312. Matti Lyytikkä Helsinki 821 Miehet 1249. 5.26.34
1313. Toni Leskelä Helsinki 1656 Miehet 1250. 5.26.35
1314. Antero Aarniovuori Helsinki 18 Miehet 1251. 5.26.35
1315. Kari Laine Valkeakoski 689 Miehet 1252. 5.26.36
1316. Linus Lång Yleisradion Pyöräilykerho 823 Miehet 1253. 5.26.37
1317. Timo Hyppönen Helsinki 337 Miehet 1254. 5.26.37
1318. Oskar Pihlström Process Vision Cycling Team 1092 Miehet 1255. 5.26.38
1319. Charles Dassonville Helsinki 116 Miehet 1256. 5.26.38
1320. Harri Sippola Helsinki 1358 Miehet 1257. 5.26.39
1321. Phillip Sabure Helsinki 1265 Miehet 1258. 5.26.40
1322. Minna Katajala Helsinki 2305 Naiset 64. 5.26.40
1323. Antti Leskinen Sipoo 764 Miehet 1259. 5.26.41
1324. Sakari Mänttäri Helsinki 938 Miehet 1260. 5.26.44
1325. Raimo Marjatsalo Veikkola 853 Miehet 1261. 5.26.45
1326. Teemu Mattila Helsinki 862 Miehet 1262. 5.26.45
1327. Kari Virtanen Triathlonteam 226 2263 Miehet 1263. 5.26.47
1328. Antti Yrjänäinen Espoo 1522 Miehet 1264. 5.26.47
1329. Lari Komulainen Helsinki 564 Miehet 1265. 5.26.48
1330. Erkki Pöytäniemi Espoo 1158 Miehet 1266. 5.26.49
1331. Markku Kyllönen Helsinki 651 Miehet 1267. 5.26.50
1332. Jarmo Kämäräinen Espoo 1611 Miehet 1268. 5.26.51
1333. Mauno Kilpinen Järvenpää 526 Miehet 1269. 5.26.52
1334. Jukka Aalto Helsinki 10 Miehet 1270. 5.26.53
1335. Agu Liimand Helsinki 770 Miehet 1271. 5.26.53
1336. Matti Lamponen HEPO 708 Miehet 1272. 5.26.54
1337. Merja Penttinen VTT, Espoo 2100 Naiset 65. 5.26.54
1338. Eki Tikkanen Töölön Isku 1477 Miehet 1273. 5.26.55
1339. Ykä Haikonen Töölön Isku 177 Miehet 1274. 5.26.55
1340. Mikko Hyttinen Töölön Isku 340 Miehet 1275. 5.26.56
1341. Manu Auhto Töölön Isku 73 Miehet 1276. 5.26.56
1342. Pertti Nironen Jokivarren jopoiliat 971 Miehet 1277. 5.26.57
1343. Mikko Rasimus Helsinki 1180 Miehet 1278. 5.26.58
1344. Riitta Kahelin Helsinki 2310 Naiset 66. 5.26.59
1345. Kari Hämäläinen Espoo 356 Miehet 1279. 5.27.00
1346. Toni Juopperi Helsinki 1655 Miehet 1280. 5.27.01
1347. Hannu Kahila Porvoon Uimarit 436 Miehet 1281. 5.27.01
1348. Lauri Holopainen Helsinki 299 Miehet 1282. 5.27.02
1349. Joni Sundström Espoo 1404 Miehet 1283. 5.27.02
1350. Tomi Palo Herttoniemi, Helsinki 1039 Miehet 1284. 5.27.03
1351. Janne Heikkilä Espoo 226 Miehet 1285. 5.27.03
1352. Toomas Mustakari Espoo 912 Miehet 1286. 5.27.04
1353. Teemu Snickeri Hyvinkää 1372 Miehet 1287. 5.27.04
1354. Miika Pyysalo Kallion Kukot 1143 Miehet 1288. 5.27.06
1355. Karo Palonen Helsinki 1040 Miehet 1289. 5.27.06
1356. Markus Juusti Hamina 414 Miehet 1290. 5.27.08
1357. Ville Merimaa Vantaa 872 Miehet 1291. 5.27.09
1358. Tommi Nurminen VIHTI 994 Miehet 1292. 5.27.11
1359. Markus Hekkala 500 KG LIHAA 255 Miehet 1293. 5.27.11
1360. Hannu Ranta Espoo 1173 Miehet 1294. 5.27.12
1361. Ritva Leinonen Helsinki 2063 Naiset 67. 5.27.14
1362. Linda Rinne Hamina 2109 Naiset 68. 5.27.15
1363. Mikael Nylund Helsinki 1000 Miehet 1295. 5.27.15
1364. Antti Suomalainen Vantaa 1406 Miehet 1296. 5.27.16
1365. Jaanus Järvensivu Helsinki 425 Miehet 1297. 5.27.18
1366. Dennis Westerholm Alfa Quality Moving 1508 Miehet 1298. 5.27.19
1367. Tommi Koskinen Vantaa 605 Miehet 1299. 5.27.20
1368. Eija Skarp Espoo 2125 Naiset 69. 5.27.21
1369. Simo Pelanteri Helsinki 1067 Miehet 1300. 5.27.24
1370. Markus Bengtsson Vantaa 86 Miehet 1301. 5.27.26
1371. Matti Harju Nurmijärvi 203 Miehet 1302. 5.27.28
1372. Jussi Heiliö Espoo 234 Miehet 1303. 5.27.29
1373. Pekka Nurminen Itä-Helsingin Voima 2 993 Miehet 1304. 5.27.30
1374. Jarkko Kallio Hollola 449 Miehet 1305. 5.27.31
1375. Mari Pantsar-Kallio Hollola 2095 Naiset 70. 5.27.32
1376. Matti Koponen Espoo 574 Miehet 1306. 5.27.34
1377. Petteri Nisula Helsinki 977 Miehet 1307. 5.27.35
1378. Jyri Oksanen Helsinki 1016 Miehet 1308. 5.27.37
1379. juha rönkä muurame 1246 Miehet 1309. 5.27.38
1380. Jukka Pihl Helsinki 1090 Miehet 1310. 5.27.38
1381. hilkka peltoniemi espoo 2098 Naiset 71. 5.27.38
1382. Kari P. Koskinen Helsinki 608 Miehet 1311. 5.27.40
1383. Markku Hälikkä Espoon luolakarhut 352 Miehet 1312. 5.27.42
1384. Juha Alhokoski Helsinki 50 Miehet 1313. 5.27.43
1385. Ville Laurila Viini&Juusto 722 Miehet 1314. 5.28.25
1386. Tapani Stenhammar Vantaa 1390 Miehet 1315. 5.28.35
1387. Eero Vatanen Kankaanpää 2221 Miehet 1316. 5.29.58
1388. Kristiina Ullgren Hepo 2140 Naiset 72. 5.30.23
1389. Kari Ratsula Espoo 1185 Miehet 1317. 5.30.27
1390. Teemu Niironen Helsinki 966 Miehet 1318. 5.30.42
1391. Olli Paasovaara Cyclos Kuusamo 1028 Miehet 1319. 5.30.52
1392. Ari Mäkelä Mäntsälä 923 Miehet 1320. 5.31.05
1393. Aleksi Neuvonen Helsinki 952 Miehet 1321. 5.31.43
1394. Tapio Kenttä Helsinki 512 Miehet 1322. 5.31.45
1395. Tuomas Vehmainen Espoo 1604 Miehet 1323. 5.31.49
1396. Miiu Heinikainen Tuusula 2018 Naiset 73. 5.31.52
1397. Kalle Kotilahti Vantaa 617 Miehet 1324. 5.31.52
1398. Olli Ahonen Helsinki 30 Miehet 1325. 5.32.38
1399. Juho Soirinsuo Helsinki 1376 Miehet 1326. 5.32.39
1400. Timo Taipale Helsini 1437 Miehet 1327. 5.32.52
1401. Mikko Pietilä Helsinki 1088 Miehet 1328. 5.32.52
1402. Sannamari Ratilainen Tampere 2107 Naiset 74. 5.32.56
1403. Riina Miettinen AHH/25 2078 Naiset 75. 5.33.14
1404. Heini Salovaara AHH/25 2119 Naiset 76. 5.33.15
1405. Pekka Järvelä HelTri 422 Miehet 1329. 5.33.16
1406. Daniel Wallenius Espoo 2298 Miehet 1330. 5.33.16
1407. Eero Ajosenpää Espoo 40 Miehet 1331. 5.33.17
1408. Aki Paavola Hämeen Acerc 1595 Miehet 1332. 5.33.17
1409. Kirsi Rajala Turku 2105 Naiset 77. 5.33.18
1410. Janne Mikkonen TuUL Harraste 892 Miehet 1333. 5.33.19
1411. Hannariina Hakala Kauhava 2013 Naiset 78. 5.33.20
1412. Heidi Nurminen Raisu Lumous ry 2093 Naiset 79. 5.33.20
1413. Lars-Olof Staffans Helsinki 1388 Miehet 1334. 5.33.21
1414. jari tolvanen nurmijärvi 1494 Miehet 1335. 5.33.22
1415. Henny Tirkkonen Raisu Lumous ry 2131 Naiset 80. 5.33.23
1416. Aimo Niemi Vantaa 956 Miehet 1336. 5.33.23
1417. juha juntunen Korso 407 Miehet 1337. 5.33.24
1418. päivi leppänen Hepo 2067 Naiset 81. 5.33.26
1419. Alexander Aminoff Helsinki 52 Miehet 1338. 5.33.26
1420. Karri Eloheimo Helsinki 138 Miehet 1339. 5.33.27
1421. Antti Nurkkala Helsinki 986 Miehet 1340. 5.33.27
1422. tomi santala Pukkila 1302 Miehet 1341. 5.33.28
1423. Pia Ahti Helsinki Triathlon 2002 Naiset 82. 5.33.28
1424. Pekka Kimmo none 528 Miehet 1342. 5.33.29
1425. Henrik Muukkonen Helsinki 916 Miehet 1343. 5.33.29
1426. jUSSI Laine Sachtleben Pigments Oy 2 687 Miehet 1344. 5.33.30
1427. Kimmo Tykkälä Capgemini 2173 Miehet 1345. 5.33.31
1428. Kirill Muhin Helsinki 908 Miehet 1346. 5.33.32
1429. Jenni Kaltiokallio Espoo 2037 Naiset 83. 5.33.33
1430. Sari Kukkasniemi Espoo 2051 Naiset 84. 5.33.39
1431. Kari Penttinen Tekes Innodurance 1076 Miehet 1347. 5.33.41
1432. Marjukka Mäntylä Espoo 2083 Naiset 85. 5.33.43
1433. Vaula Kyyhkynen Helsinki 2057 Naiset 86. 5.33.45
1434. Jyrki Kivelä Helsinki 533 Miehet 1348. 5.33.46
1435. Jasu Jaranka CCH 387 Miehet 1349. 5.33.47
1436. Juhani Koskinen Tampere 1600 Miehet 1350. 5.33.48
1437. Tuure Korhonen HePo 581 Miehet 1351. 5.33.49
1438. Markku Hukka Laukaa 323 Miehet 1352. 5.33.54
1439. Janne Tervola Tohmajärvi 1464 Miehet 1353. 5.33.55
1440. Juha Pesonen Traktor Espoo 1082 Miehet 1354. 5.36.10
1441. Kimmo Akkanen Vantaa 41 Miehet 1355. 5.36.13
1442. Mika Salonoja Espoo 1293 Miehet 1356. 5.36.13
1443. Joel Heinrich Espoo 247 Miehet 1357. 5.36.14
1444. Kimmo Raineva Helsinki 1164 Miehet 1358. 5.36.48
1445. RIKU LINDQVIST VANTAA 791 Miehet 1359. 5.36.57
1446. TOMMI HEINONEN VANTAA 243 Miehet 1360. 5.36.57
1447. PAAVO TORKKOLA VANTAA 1498 Miehet 1361. 5.36.57
1448. Lauri Sarjos Helsinki 1312 Miehet 1362. 5.36.58
1449. Harri Timonen Helsinki 1480 Miehet 1363. 5.37.47
1450. Janne Kuoppala Tuusula 635 Miehet 1364. 5.37.48
1451. Timo Värinen Seinäjoen pyörä-pojat -56 2283 Miehet 1365. 5.37.49
1452. Michael Winberg Helsinki 1516 Miehet 1366. 5.37.50
1453. Jussi Miilunpalo Kansallisoopperan Pyöräilijät 886 Miehet 1367. 5.37.50
1454. Roope Lehtonen Team GTR 737 Miehet 1368. 5.38.51
1455. alpo kaanaa pori 433 Miehet 1369. 5.39.01
1456. Jaakkola Pertti moto survival finland 1080 Miehet 1370. 5.39.01
1457. Mikko Muikku Helsinki 909 Miehet 1371. 5.40.40
1458. Heikki Kaplas lappeenranta 471 Miehet 1372. 5.40.44
1459. Olli-Valtteri Laaksonen HELSINKI 672 Miehet 1373. 5.40.52
1460. Tuomas Paunonen Helsinki 1059 Miehet 1374. 5.40.56
1461. Jukka Niskanen Helsinki 972 Miehet 1375. 5.41.49
1462. Tuomas Jäntti Kirkkonummi 420 Miehet 1376. 5.41.53
1463. Jerkka Laakkonen Helsinki 670 Miehet 1377. 5.41.53
1464. Yulia Kravchenko Baltic Star 2049 Naiset 87. 5.42.23
1465. Tapio Lydecken Kansallisoopperan pyöräilijät 819 Miehet 1378. 5.42.45
1466. Mikael Laine Helsinki 686 Miehet 1379. 5.42.52
1467. Arturo Salinas Ericsson 1273 Miehet 1380. 5.42.57
1468. Nicolas Stubb Espoo 1399 Miehet 1381. 5.43.23
1469. Matti Ahokas Helsinki 23 Miehet 1382. 5.43.33
1470. Jani Kivelä Helsinki 534 Miehet 1383. 5.43.35
1471. Petri Ikonen Lahti 368 Miehet 1384. 5.43.38
1472. Vellu Sorvari Tekla Biking Club II 1381 Miehet 1385. 5.43.38
1473. Tapani Minkkinen Espoo 1578 Miehet 1386. 5.43.39
1474. Timo Espo Helsinki 149 Miehet 1387. 5.43.41
1475. Antti Hannonen Helsinki 198 Miehet 1388. 5.43.42
1476. Pauli Dromberg Kirkkonummi 123 Miehet 1389. 5.43.43
1477. Lauri Nisula Helsinki 976 Miehet 1390. 5.43.43
1478. Ville Parkkinen Hyvinkää 1044 Miehet 1391. 5.43.45
1479. Reijo Mononen Hyvinkää 905 Miehet 1392. 5.43.46
1480. Vappu Penttilä Helsinki 2099 Naiset 88. 5.43.49
1481. Saku Säyrinen Nurmijärvi 1430 Miehet 1393. 5.43.50
1482. Ville Rinne Espoo 1567 Miehet 1394. 5.43.53
1483. Jani Joki Espoo 1568 Miehet 1395. 5.43.54
1484. pentti korhonen helsinki 578 Miehet 1396. 5.43.55
1485. Lasse Romo IBM-SportClub 1535 Miehet 1397. 5.43.56
1486. Tommi Partanen Helsinki 1047 Miehet 1398. 5.44.00
1487. Eerikki Pokela Helsinki 1110 Miehet 1399. 5.44.01
1488. Juha Lehtola Helsinki 1637 Miehet 1400. 5.44.01
1489. Arja Lemmettylä Helsinki Triathlon 2065 Naiset 89. 5.44.04
1490. Pirjo Sainio Espoon Hiihtoseura 2116 Naiset 90. 5.44.47
1491. Kerttu Salmikivi Tampere 2118 Naiset 91. 5.45.08
1492. Aarno Sandvik Helsinki 1300 Miehet 1401. 5.45.08
1493. Juha Grönman Helsinki 171 Miehet 1402. 5.45.35
1494. Ville Puurtinen Vantaa 1134 Miehet 1403. 5.45.42
1495. Janne Lähteemäki Helsinki 1601 Miehet 1404. 5.47.08
1496. Timo Pylvänäinen Herttoniemen Majavat 1138 Miehet 1405. 5.47.09
1497. Outi Helenius Helsinki Triathlon 2021 Naiset 92. 5.48.22
1498. Jussi Isotupa Espoo 376 Miehet 1406. 5.48.37
1499. Kari Henttonen MTBCF 271 Miehet 1407. 5.48.47
1500. Samu Koski Espoo 595 Miehet 1408. 5.48.59
1501. Peter Niemi Hämeenlinna 957 Miehet 1409. 5.48.59
1502. Christoffer Bolton Helsinki 1574 Miehet 1410. 5.49.10
1503. Elias Heikari Helsinki 1603 Miehet 1411. 5.49.11
1504. Pekka Sihvola Ylästön Urheilijat 1333 Miehet 1412. 5.49.12
1505. Tuomo Juntunen Helsinki 406 Miehet 1413. 5.49.42
1506. Timo Londen Helsinki 806 Miehet 1414. 5.50.20
1507. Antti Lahtonen Vantaa 679 Miehet 1415. 5.50.22
1508. Keijo Lehikoinen ESPOO 726 Miehet 1416. 5.50.22
1509. Sami Salonen Helsinki 1290 Miehet 1417. 5.50.45
1510. Juha Nurmela Vantaa 987 Miehet 1418. 5.50.51
1511. Juha Määttä Lahti 944 Miehet 1419. 5.50.52
1512. Tom Posti Helsinki 1115 Miehet 1420. 5.50.54
1513. Aki Huhtala Tampere 317 Miehet 1421. 5.50.59
1514. Mikko Lahti Espoo 677 Miehet 1422. 5.50.59
1515. Tuomas Syrjänen Helsinki 1422 Miehet 1423. 5.51.05
1516. Peter Wikström IF Sibbo-Vargarna 1514 Miehet 1424. 5.51.15
1517. Arttu Laaksonen Helsinki 1617 Miehet 1425. 5.51.18
1518. Lea Tähtinen Espoo 2137 Naiset 93. 5.51.21
1519. Pauli Luukkonen Espoo 1593 Miehet 1426. 5.51.23
1520. Martti Hyvönen HelenFillaristit 344 Miehet 1427. 5.51.29
1521. Anu Sohlman Helsinki 2302 Naiset 94. 5.51.47
1522. Ulla Pohjanmaa Helsinki 2301 Naiset 95. 5.51.48
1523. Bjarne Dahlman Ingå 115 Miehet 1428. 5.51.50
1524. Antti Ahde Espoo 21 Miehet 1429. 5.52.12
1525. Olli Koponen Nuottaniemen Pyrintö 576 Miehet 1430. 5.52.17
1526. Ilari Airikkala Perttula 39 Miehet 1431. 5.52.26
1527. Päivi Alhonen Nurmijärvi 2005 Naiset 96. 5.52.35
1528. Antti Surokivi Kouvola 1411 Miehet 1432. 5.53.35
1529. Kaisa Kuhmola Helsinki 2050 Naiset 97. 5.53.53
1530. Paul Mod CCH/24 902 Miehet 1433. 5.54.06
1531. Pekka Sirkiä HEPO/24 1360 Miehet 1434. 5.54.07
1532. Mikael Kokkola Porvoo / YLE 1532 Miehet 1435. 5.54.08
1533. Mika Saarinen Espoo 1261 Miehet 1436. 5.54.09
1534. Pekka Simonen Hyvinkää 1350 Miehet 1437. 5.54.10
1535. Paavo Koskinen Nurmijärvi 601 Miehet 1438. 5.54.11
1536. Mikko Saukkoriipi Helsinki 1313 Miehet 1439. 5.55.10
1537. Perttu Määttä Espoo 942 Miehet 1440. 5.55.19
1538. Pekka Koponen Spinverse Oy 575 Miehet 1441. 5.55.58
1539. Hans Petter Bakketeig Oslo 77 Miehet 1442. 5.56.06
1540. Lauri Lehtinen Espoo 734 Miehet 1443. 5.57.50
1541. Janne Koskinen Vantaa 600 Miehet 1444. 5.58.02
1542. Benjamin Pöntinen PUOLA 1156 Miehet 1445. 5.58.31
1543. Sirpa Ekblom Capgemini Finland Oy 2012 Naiset 98. 5.58.55
1544. Mari Raulio Helsinki 2108 Naiset 99. 5.58.56
1545. Antti Pietarinen Helsinki 1086 Miehet 1446. 5.58.57
1546. Tuomas Hukka Helsinki 324 Miehet 1447. 5.59.01
1547. Tapani Lehtinen Espoo 733 Miehet 1448. 5.59.02
1548. Harri Anttila Espoo 59 Miehet 1449. 5.59.02
1549. vesa juutilainen espoo 416 Miehet 1450. 5.59.58
1550. Timo Mokkila Nurmijärvi 904 Miehet 1451. 6.00.00
1551. Ville Ahola Helsinki 25 Miehet 1452. 6.02.31
1552. Juuso Pääkkönen Helsinki 1151 Miehet 1453. 6.02.33
1553. Marko Komssi Espoo 563 Miehet 1454. 6.02.34
1554. Kimmo Pajunen Helsinki 1031 Miehet 1455. 6.03.29
1555. Risto Nikku Helsinki 970 Miehet 1456. 6.03.41
1556. Siegfried Wurster Piikkiö 1540 Miehet 1457. 6.04.52
1557. Rainer Turunen Kaarina 2170 Miehet 1458. 6.05.04
1558. Heikki Hakala Nurmijärvi 181 Miehet 1459. 6.05.09
1559. Joni Kuusisto Vantaa 645 Miehet 1460. 6.05.09
1560. Kari Vaarna Vantaa 2192 Miehet 1461. 6.05.09
1561. Arvi Siitonen Espoo 1336 Miehet 1462. 6.05.33
1562. Thomas Holmström Helsinki 294 Miehet 1463. 6.06.09
1563. asko salmi helsinki 1277 Miehet 1464. 6.06.11
1564. mervi juvakka jyväskylä 2032 Naiset 100. 6.06.22
1565. sari kuusisto MUURAME 2056 Naiset 101. 6.06.26
1566. Sirpa Nordlund Helsinki 2307 Naiset 102. 6.06.30
1567. Erkki Löppönen Savonlinna 1558 Miehet 1465. 6.06.35
1568. Timo Hänninen Espoo 361 Miehet 1466. 6.06.35
1569. Tim Wessman Helsinki 1506 Miehet 1467. 6.06.36
1570. Kari Hyrkäs Vantaa 338 Miehet 1468. 6.06.37
1571. Harri Eerola Porvoo 127 Miehet 1469. 6.06.38
1572. Santeri Suomi Helsinki 1407 Miehet 1470. 6.06.44
1573. Teemu Suomi Helsinki 1408 Miehet 1471. 6.06.44
1574. Sirpa Toivanen Uusikaupunki 2132 Naiset 103. 6.06.47
1575. Taisto Väyrynen Kempele 2285 Miehet 1472. 6.06.48
1576. Ilpo Harju Sachtleben Pigments Oy 2 204 Miehet 1473. 6.09.03
1577. Paavo Luttinen Tuusula 817 Miehet 1474. 6.09.05
1578. Heikki Lappalainen Espoo 711 Miehet 1475. 6.09.18
1579. Jere Lappalainen Espoo 712 Miehet 1476. 6.09.18
1580. Tiina Sirkjärvi Kannelmäen voimistelijat 2124 Naiset 104. 6.09.46
1581. Claus Baer Porvoo 1616 Miehet 1477. 6.10.41
1582. Ari Luoto Helsinki 815 Miehet 1478. 6.12.04
1583. Mika Pohjonen Kansallisoopperan Pyöräilijät 1106 Miehet 1479. 6.12.16
1584. Heidi Pakarinen Kansallisoopperan pyöräilijät 309 Naiset 105. 6.12.16
1585. Lauri Saarelma LOHJA 1252 Miehet 1480. 6.12.18
1586. Erja Kalliosaari Jokivarren Jopoilijat 2036 Naiset 106. 6.12.20
1587. Antti Ulvila Ulviracing 2183 Miehet 1481. 6.12.27
1588. irene lehtonen helsinki 2062 Naiset 107. 6.12.47
1589. Petri Parkkinen Hyvinkää 1043 Miehet 1482. 6.12.55
1590. Pekka Nissinen Espoo 975 Miehet 1483. 6.12.56
1591. Pete Lattu Helsinki 716 Miehet 1484. 6.13.26
1592. Emmi Pesonen Helsinki 2101 Naiset 108. 6.13.26
1593. Harri Nousiainen Helsinki 983 Miehet 1485. 6.13.30
1594. Matti Räisänen Zeus Kerava 1242 Miehet 1486. 6.13.50
1595. Maaria Räisänen Kerava 2114 Naiset 109. 6.13.50
1596. Eric Beyer Tekla Biking Club II 91 Miehet 1487. 6.13.51
1597. Kimmo Pekkarinen Tekla Biking Club II 1064 Miehet 1488. 6.13.51
1598. Carmen Boudreau-Kiviaho Tekla Biking Club II 2008 Naiset 110. 6.13.51
1599. Victor Morales Espoo 906 Miehet 1489. 6.14.18
1600. Jaakko Lehtinen Helsinki 732 Miehet 1490. 6.14.19
1601. Tiina Pölönen Team Lepokitka 2104 Naiset 111. 6.14.26
1602. Mia Nikla Team Lepokitka 2089 Naiset 112. 6.14.27
1603. Jukka-Pekka Häkli Lauttasaari Läskimaha Lakers 351 Miehet 1491. 6.14.29
1604. Elina Lehtinen Helsinki 2061 Naiset 113. 6.14.29
1605. Pasi Sarinko Tuusula 1309 Miehet 1492. 6.15.07
1606. Ari Tertsunen Econocap 1462 Miehet 1493. 6.15.07
1607. Elina Mikkonen Kouvola 2080 Naiset 114. 6.15.10
1608. Petri Mikkonen Havumutkan Haukat 894 Miehet 1494. 6.15.13
1609. Pekka Laitinen VetVes 700 Miehet 1495. 6.15.29
1610. Ville Wiro VetVes 1517 Miehet 1496. 6.15.29
1611. Peter Björkqvist VetVes 93 Miehet 1497. 6.15.29
1612. Mika Vermilä VetVes 2229 Miehet 1498. 6.15.30
1613. Torsten Tiebout hepo 1471 Miehet 1499. 6.15.31
1614. Gary Bateman Uusimaa 81 Miehet 1500. 6.16.32
1615. Markku Rahkamaa Helsinki 1162 Miehet 1501. 6.19.04
1616. Heather Domeney Helsinki 2010 Naiset 115. 6.19.19
1617. Marjo Vanha Helsinki 2308 Naiset 116. 6.19.41
1618. Mariel Väisänen Helsinki 2309 Naiset 117. 6.19.42
1619. Anneli Sundström Helsinki 2126 Naiset 118. 6.19.44
1620. Elina Jouhki Espoo 2030 Naiset 119. 6.19.45
1621. esko holopainen SA-TU Logistics Oy 297 Miehet 1502. 6.19.46
1622. Markku Halinen Helsinki 189 Miehet 1503. 6.19.47
1623. Jani Lehtovirta Suvituuli Team / Turku 1543 Miehet 1504. 6.19.50
1624. Annamaaria Kangas Helsinki 2038 Naiset 120. 6.20.01
1625. arno calonius keimola golf 103 Miehet 1505. 6.21.24
1626. Tarja Virkkunen Team Lepokitka 2144 Naiset 121. 6.21.54
1627. Annukka Leppänen Helsinki 2066 Naiset 122. 6.22.16
1628. Markku Haapamäki Sachtleben Pigments Oy 174 Miehet 1506. 6.23.48
1629. Mervi-Leena Heinonen Jokivarren Jopoilijat 2019 Naiset 123. 6.23.49
1630. Jorma Antson Jokivarren Jopoilijat 57 Miehet 1507. 6.23.50
1631. Kari Kupiainen Mikkelin Latu 636 Miehet 1508. 6.23.53
1632. Jukka Rantamäki OTALAMPI 1176 Miehet 1509. 6.24.06
1633. Juha Niemi CCH/22 959 Miehet 1510. 6.24.51
1634. Ilkka Kilappa CCH/22 523 Miehet 1511. 6.24.56
1635. Irma Suppula Helsinki 2127 Naiset 124. 6.25.02
1636. Pekka Laaksonen Vantaa 673 Miehet 1512. 6.25.03
1637. Tuire Heikkilä Espoo 2017 Naiset 125. 6.25.32
1638. Sami Siitonen Espoo 1337 Miehet 1513. 6.25.48
1639. Jussi Stolt HelenFillaristit 1392 Miehet 1514. 6.26.04
1640. Risto Jeronen Helsinki 389 Miehet 1515. 6.27.13
1641. Ari Soikkeli Porvoo 1374 Miehet 1516. 6.28.29
1642. Ilja Barinov Hyvinkää 80 Miehet 1517. 6.34.25
1643. Mikko Vestola Vantaa 2233 Miehet 1518. 6.34.28
1644. Jarmo Vestola Vantaa 2234 Miehet 1519. 6.34.29
1645. Janne Korhonen Helsinki 582 Miehet 1520. 6.34.39
1646. Esa Uotila BM-SportClub 1536 Miehet 1521. 6.34.44
1647. Jesse Kivialho - 535 Miehet 1522. 6.35.14
1648. Sami Halsvaha Vantaa 196 Miehet 1523. 6.35.15
1649. Mikko Pietikäinen Vantaa 1635 Miehet 1524. 6.35.20
1650. Alex Nevrov Helsinki 1569 Miehet 1525. 6.35.42
1651. Vasili Sakorin St. Pietari 1572 Miehet 1526. 6.35.50
1652. Matti Ristikankare Kirkkonummi 1216 Miehet 1527. 6.35.56
1653. Peik Leka Alfa Quality Moving 751 Miehet 1528. 6.35.57
1654. timo kuusisto muurame 643 Miehet 1529. 6.36.31
1655. Anne Ristikankare Kirkkonummi 2112 Naiset 126. 6.36.45
1656. Harri Vilmunen Hämeenlinna 2252 Miehet 1530. 6.36.48
1657. Sixten Nyman Helsinki 1001 Miehet 1531. 6.36.51
1658. Esko Kortesalmi Sachtleben Pigments Oy 589 Miehet 1532. 6.37.45
1659. Lauri Larjo Helsinki 713 Miehet 1533. 6.37.46
1660. Rauno Paajanen Helsinki 1026 Miehet 1534. 6.40.38
1661. Sirkku Ikonen Helsinki 2027 Naiset 127. 6.40.57
1662. Hannu Vaahtoranta Vetehiset ry 2190 Miehet 1535. 6.40.58
1663. MATTI HOLOPAINEN HELSINKI 298 Miehet 1536. 6.42.01
1664. Päivi Virta Jokivarren Jopoilijat 2145 Naiset 128. 6.42.07
1665. Seppo Seppä Espoo 1328 Miehet 1537. 6.42.15
1666. elina salmi helsinki 2117 Naiset 129. 6.42.16
1667. Juha Alenius Helsinki 49 Miehet 1538. 6.42.17
1668. Tapani Sahlstedt CCH/20 1267 Miehet 1539. 6.45.49
1669. Jari Kallioväli Järvenpää 1553 Miehet 1540. 6.45.49
1670. Aarno Pelkonen Espoon Tapiot 1069 Miehet 1541. 6.45.50
1671. Petri Juvonen Helsinki 1552 Miehet 1542. 6.45.50
1672. Sami Kallio Helsinki 448 Miehet 1543. 6.45.50
1673. Juhani Heinonen Process Vision Cycling Team 245 Miehet 1544. 6.45.52
1674. Mika Rausila Vantaa 1187 Miehet 1545. 6.45.53
1675. JUKKA SEITSONEN HELSINKI 1326 Miehet 1546. 6.45.57
1676. Kaisa Leka Porvoo 2064 Naiset 130. 6.45.57
1677. Riku Antti Aakala MPG 6 Miehet 1547. 6.46.00
1678. Mikko Kiesiläinen Kauniaisten Dynamo 521 Miehet 1548. 6.46.02
1679. Veikko Löppönen Savonlinna 1559 Miehet 1549. 6.46.03
1680. Erkki Meronen Vantaa 874 Miehet 1550. 6.46.09
1681. Peppiina Meronen Vantaa 2077 Naiset 131. 6.46.09
1682. Mika Tarkkanen Helsinki 1632 Miehet 1551. 6.46.09
1683. Vera Laakkonen Vantaa 2312 Naiset 132. 6.48.00
1684. Jyri Kansikas Helsinki 1638 Miehet 1552. 6.48.52
1685. Jouko Manninen CCH/20 849 Miehet 1553. 6.48.55
  Joensuu Markku ""Dirty Hattersson"" 390 Miehet DNQ  
  Tamminen Teemu The Fillari-Dude 1445 Miehet DNQ  
  Alanko Vilma Sibbo Vargarna 2004 Naiset DNF
  Arminen Marko Nurmijärvi 62 Miehet DNF
  Elonen Kari Eurajoki 140 Miehet DNF
  Eloranta Juuso Espoo 141 Miehet DNF
  Halla-Aho Leila Jyväskylä 2014 Naiset DNF
  Haverinen Ville IK-32 220 Miehet DNF
  Heinikainen Jukka Kunto & terveys 236 Miehet DNF
  Herva Ville Vianova 1659 Miehet DNF
  Hietajärvi Matti Oulu 274 Miehet DNF
  Hiidenvesi Sami Vihti 278 Miehet DNF
  Hyvönen Sebastian Espoo 343 Miehet DNF
  Jalonen Sami Sachtleben Pigments Oy 2 385 Miehet DNF
  Junttila Jaakko Espoo 1640 Miehet DNF
  Jämsänen Riina Helsinki 2033 Naiset DNF
  Kangas Risto Helsinki 465 Miehet DNF
  Karttunen Sanna Capgemini 2042 Naiset DNF
  Kasper Esa Hyvinkää 495 Miehet DNF
  Keppels Marcel Nokia MTB 513 Miehet DNF
  Kontiainen Antti Nyhniäisten Velo 565 Miehet DNF
  Kontkanen Henri Savonlinna 566 Miehet DNF
  Kotiranta Marko Imatra 618 Miehet DNF
  Lankinen Toni TriStadi 709 Miehet DNF
  Lievonen Markku Espoo 769 Miehet DNF
  Loukonen Matti Zeus 808 Miehet DNF
  Lyytinen Nina Extreme Survival Team 2071 Naiset DNF
  Mannila Pekka Espoo 843 Miehet DNF
  Miettinen Terho HelTri 881 Miehet DNF
  Mylly Sanna Helsinki 2311 Naiset DNF
  Mäntysaari Maarit TuUL 2084 Naiset DNF
  Mätäsaho Miska Kerava 941 Miehet DNF
  Määttä Henri TWD 945 Miehet DNF
  Nevrov Pavel St. Pietari 1571 Miehet DNF
  Nieminen Elina Helsinki 2086 Naiset DNF
  Nokelainen Soile LAHTI 2090 Naiset DNF
  Olli Joonas Kuopio 1020 Miehet DNF
  olonen valter orimattila 1022 Miehet DNF
  Pohjanlehto Joonas ESPOO 1103 Miehet DNF
  Pöntinen Ari Rajan urheilijat 1155 Miehet DNF
  Rahkamaa Kimmo Espoo 1161 Miehet DNF
  Rissanen Tarja RCT 2110 Naiset DNF
  Stenström Ulf CCH 1661 Miehet DNF
  Tuomainen Hannu Helsinki 2153 Miehet DNF
  turunen jani helsinki 2168 Miehet DNF
  Tverin Per-Erik Tuusula 1547 Miehet DNF
  Wallenius Jesper Lohja 2299 Miehet DNF
  Valtonen Kari ESPOO 2206 Miehet DNF
  Varis Juha Helsinki 2212 Miehet DNF
  Vepsäläinen Kim RCT 2228 Miehet DNF
  vilkman jorma sportman racing team 2250 Miehet DNF
  Voima Jussi Turku 1621 Miehet DNF
  Väisänen Eero EUROMESTARI ACT 2278 Miehet DNF
  Aalto Olli Maaliin Pyrintö 9 Miehet DNS
  Aaltonen Arto Hyvinkään Pyöräilijät 16 Miehet DNS
  Ahola Ari Helsinki 24 Miehet DNS
  Aholainen Jaakko Kerava 26 Miehet DNS
  Ahvonen Toivo - 33 Miehet DNS
  Ailasmaa Reijo Kerava 35 Miehet DNS
  Airaksinen Matti Helsinki 38 Miehet DNS
  Alanne Juha Helsinki 47 Miehet DNS
  Arola Pekka helsinki 63 Miehet DNS
  Arvo Tapio Turun Urheiluliitto 69 Miehet DNS
  Asposalo Niko Lemminkäinen Oyj 72 Miehet DNS
  Berg Antti Helsinki 87 Miehet DNS
  Berg Matti Helsinki 88 Miehet DNS
  Bergen Sakari Helsinki 89 Miehet DNS
  Carlson Matilda Helsinki 2009 Naiset DNS
  Cser Attila Ressu Cycling Team 112 Miehet DNS
  Dahlvist Riikka BM-SportClub 1537 Naiset DNS
  Ek Tuukka Espoo 130 Miehet DNS
  Elomaa Tommi Espoo 139 Miehet DNS
  Fingerson Eärendel Helsinki 155 Miehet DNS
  Forsman Lassi Rauma 156 Miehet DNS
  Gaskell Matthew Espoo 164 Miehet DNS
  Hakkarainen Jussi-Pekka Helsinki 184 Miehet DNS
  Harjamäki Petri Helsinki 202 Miehet DNS
  Hassinen Mikko Helsinki 210 Miehet DNS
  Hattara Antti FC Kokemus 212 Miehet DNS
  Havia Katja Espoo 2016 Naiset DNS
  Heino Pasi CC NoCanDo 239 Miehet DNS
  Heinonen Jussi Salo 244 Miehet DNS
  Heiskanen Kari Helsinki 252 Miehet DNS
  Heiskanen Marko MTB Lohja 251 Miehet DNS
  Hellberg Samuli Helsinki 263 Miehet DNS
  Henriksson Arska Töölön Isku 268 Miehet DNS
  Hiltunen Sami Kunto & Terveys 282 Miehet DNS
  hoberg hannu stadi 288 Miehet DNS
  Hokkanen Timo Vantaa 289 Miehet DNS
  Holstikko Kuisma Tampere 300 Miehet DNS
  Honkanen Jami Järvenpää 304 Miehet DNS
  Hornborg Alexander Espoo 307 Miehet DNS
  Hovirinta Risto Turku 314 Miehet DNS
  Huhta Jukka Helsinki 315 Miehet DNS
  Huhtala Ykä Helsinki 316 Miehet DNS
  Huttunen Tuomas Pellossalon Nousu 333 Miehet DNS
  Hyppönen Mikko Helsinki 336 Miehet DNS
  Hyvönen Jari Espoo 342 Miehet DNS
  Härkönen Matias Espoo 363 Miehet DNS
  Ijäs Mikko Espoo 366 Miehet DNS
  Ikonen Tapani HEPO 367 Miehet DNS
  Ilves Harri Vantaa 370 Miehet DNS
  Jahkola Pyry Helsinki 382 Miehet DNS
  Jansson Peik WÄRTSILÄ 386 Miehet DNS
  Javanainen Mikko Päijät-hämeen pelastuslaitos 388 Miehet DNS
  Johansson Petri Helsinki 391 Miehet DNS
  Jokinen Markku Tcc / Hattula 398 Miehet DNS
  Junttila Pietari Tampere 405 Miehet DNS
  Jurvanen Juha Helsingin palokunnan urheilijat 409 Miehet DNS
  Jyräsalo Sami Helsinki 418 Miehet DNS
  Kainulainen Mia Helsinki 2035 Naiset DNS
  Kajaus Tero Kerava 441 Miehet DNS
  Kallio Tapio Helsinki 445 Miehet DNS
  kanerva jussi OriToive 459 Miehet DNS
  Kansikas Ari Tampereen Pyörä-Pojat 467 Miehet DNS
  Kansikas Jasmin Tampereen Pyörä-Pojat 2040 Naiset DNS
  Kansikas Sofia Tampereen Pyörä-Pojat 2039 Naiset DNS
  Kantonen Johanna TAMPERE 2041 Naiset DNS
  Kantonen Jyrki TAMPERE 470 Miehet DNS
  Karenniemi Juha Process Vision Cycling Team 473 Miehet DNS
  Kari Matti Nurmijärvi 478 Miehet DNS
  Karppinen Mauno HelenFillairtit 484 Miehet DNS
  karvonen jorma järvenpää 487 Miehet DNS
  Kauppi Petri HP Peloton 498 Miehet DNS
  Kauppinen Markku Vantaa 499 Miehet DNS
  keskiaho jere jyväskylä 516 Miehet DNS
  Kivioja Aleksi Helsinki 537 Miehet DNS
  Koiranen Kaj Helsinki 545 Miehet DNS
  Koivisto Karri YLE 548 Miehet DNS
  Koivula Pertti Kerava 551 Miehet DNS
  Koliseva Erno Espoo 561 Miehet DNS
  Koljonen Heidi Helsinki 2046 Naiset DNS
  Kolttola Ilari Espoo 562 Miehet DNS
  Konttinen Juha Peno 568 Miehet DNS
  Koops Kimmo Härveli 572 Miehet DNS
  Korhonen Mikko ACT 580 Miehet DNS
  Korkeala Mauri Helsinki 585 Miehet DNS
  Koskenranta Perttu Uusimaa 594 Miehet DNS
  Koski Otto HC-Kaivoksela 596 Miehet DNS
  Koskinen Aleksi CCH 599 Miehet DNS
  Koskinen Markku Hyvinkään Pyöräilijät 611 Miehet DNS
  Kosonen Juha-Pekka Vantaa 613 Miehet DNS
  Kouhia Henri Brand Factory Finland Oy 622 Miehet DNS
  Kruit Henk-Jan Accenture FunCycling 625 Miehet DNS
  Kulmavuori Janne Tuusula 633 Miehet DNS
  Kuusisto Aleksi HePo 647 Miehet DNS
  Kuusisto Alpo kickbike.fi 646 Miehet DNS
  Kähönen Matti Helsinki 662 Miehet DNS
  Laine Vesa Vantaa 688 Miehet DNS
  Laiti Petteri TriStadi 694 Miehet DNS
  Lehtimäki Toni Tampereen Pyörä-Pojat 728 Miehet DNS
  Leinonen Arto Helsinki 747 Miehet DNS
  Leinonen Pekka Helsinki 748 Miehet DNS
  Leppäaho Mika JYPS 758 Miehet DNS
  Leskinen Heikki MÄNTSÄLÄ 763 Miehet DNS
  Liljeroos Antti Helsinki 776 Miehet DNS
  lindblom klaus helsinki 781 Miehet DNS
  Lindholm Lari Helsinki 787 Miehet DNS
  Lipasti Olli Helsinki 798 Miehet DNS
  Luttinen Ari Helsinki 816 Miehet DNS
  Lystimäki Jussi Tristadi 820 Miehet DNS
  Lyytikäinen Anto Kirkkonummi 822 Miehet DNS
  Lähde Joni Helsinki 825 Miehet DNS
  Lönnblad Peter Espoo 829 Miehet DNS
  Magnusson Roland Sport Club Lynx 834 Miehet DNS
  Makkonen Krister Helsinki 838 Miehet DNS
  Manner Lotta Espoo 2074 Naiset DNS
  Martinkauppi Ali Espoo 856 Miehet DNS
  Mehtätalo-Takala Heli Helsinki 2076 Naiset DNS
  Meronen Pekka RAUMA 875 Miehet DNS
  Metsäranta Jorma Espoo 1643 Miehet DNS
  Mitrunen Juho Capgemini 899 Miehet DNS
  Mäkelä Tytti Espoo 2081 Naiset DNS
  Mäkeläinen Mikko Helsinki 925 Miehet DNS
  Mäki Jussi Helsinki 926 Miehet DNS
  Mäklin Milla Kirkkonummi 2082 Naiset DNS
  Määttä Mikko Espoo 943 Miehet DNS
  Naakka Teppo Jyväskylä 946 Miehet DNS
  Neitola Ilari Espoo 948 Miehet DNS
  Nerman Jari Helsinki 951 Miehet DNS
  Nevalainen Olof CCH 953 Miehet DNS
  Niemi Jorma Helsinki 955 Miehet DNS
  Nieminen Tero Zeus 963 Miehet DNS
  Niiranen Esko Helsinki 965 Miehet DNS
  Nikander Mauritz Helsinki 967 Miehet DNS
  Nurmi Eeva Kymin Koskenpojat 2092 Naiset DNS
  Nurmi Kari Helsinki 992 Miehet DNS
  Näsi Risto helsinki 1006 Miehet DNS
  Oksa Olli-Pekka Hyvinkää 1013 Miehet DNS
  Oksa Ville-Veikko Turku 1014 Miehet DNS
  orjala jarkko klaukkala 1024 Miehet DNS
  Paananen Mikko Lahti 1027 Miehet DNS
  Pajunen Tuuli Helsinki 2094 Naiset DNS
  Partanen Ari Helsinki 1048 Miehet DNS
  Patronen Markku Espoo 1056 Miehet DNS
  Patteeuw Maarten Rush Racing 1057 Miehet DNS
  Pelkonen Tapio Vantaa 1072 Miehet DNS
  Pelkonen Teemu Vantaa 1071 Miehet DNS
  Penttinen Tero Loppi 1078 Miehet DNS
  Petälä Markus Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 1084 Miehet DNS
  Pihlaja Jere Helsinki 1590 Miehet DNS
  Piirainen Tommi Vantaa 1094 Miehet DNS
  Piironen Jukka Vantaa 1097 Miehet DNS
  Pirinen Janne Alkuvoima 1100 Miehet DNS
  Pitkäranta Tapio Relex 1634 Miehet DNS
  Puomio Timo Helsinki 1125 Miehet DNS
  Puurunen Antti Espoo 1135 Miehet DNS
  Pyykönen Pasi Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 1142 Miehet DNS
  Pärssinen Kyösti Helsinki 1147 Miehet DNS
  Pääjärvi Juha Helsinki 1148 Miehet DNS
  Pääkkönen Ilpo Helsinki 1150 Miehet DNS
  pöllänen kauko orimattila 1154 Miehet DNS
  Raitanen Mauri Helsinki 1166 Miehet DNS
  Raivonen Raineri Jämsä 1169 Miehet DNS
  rantala seppo royal cycling team ry 1175 Miehet DNS
  Rantanen Esko Porvoo 1177 Miehet DNS
  Rasinkoski Matti CCH/26 1181 Miehet DNS
  Rautiainen Vesa Helsinki 1188 Miehet DNS
  Repo Ilmari Jyväskylä 1195 Miehet DNS
  Rintarahko Kari espoo 1212 Miehet DNS
  Ristolainen Heikki Helsinki 1217 Miehet DNS
  Roos Kai Vantaa 1218 Miehet DNS
  Rouvinen Kari Teamliquid 1226 Miehet DNS
  Ruoho Ari Heltri 1229 Miehet DNS
  Rusila Hanna Kunto & terveys 2113 Naiset DNS
  Ruuska Ismo Espoo 1235 Miehet DNS
  Rönkkö Ville Helsinki 1244 Miehet DNS
  Saarilehto Jani Vantaa 1258 Miehet DNS
  Saarinen Hanna Espoo 2115 Naiset DNS
  Sahari Kalle Helsinki 1266 Miehet DNS
  Salmikivi Jari Mustio 1281 Miehet DNS
  Salminen Tero HP Peloton 1285 Miehet DNS
  Salokoski Jari Espoo 1289 Miehet DNS
  Santaoja Tero Helsinki 1303 Miehet DNS
  Saranpää Teemu Turku 1306 Miehet DNS
  Savolainen Mikko Helsinki 1319 Miehet DNS
  Schröder Mikael Espoo 1320 Miehet DNS
  Seppälä Eero Atletico Parosperä 1329 Miehet DNS
  Simonen Erno Helsinki 1349 Miehet DNS
  Sinivaara Olli Helsinki 1352 Miehet DNS
  Sippola Petri ESPOO 1359 Miehet DNS
  Siurua Jukka Vihti 1363 Miehet DNS
  Sjöblom Mikko Porvoo 1368 Miehet DNS
  Strömberg Harry IK-32 1397 Miehet DNS
  Stubb Alexander Espoo 5 Miehet DNS
  Sulkinoja Mika Lahti 1402 Miehet DNS
  Suutari Anssi Helsinki 1416 Miehet DNS
  Särkelä Tapio Helsinki 1427 Miehet DNS
  Särkinen Timo Kivijärven Kivekkäät 1428 Miehet DNS
  Söderholm Jarmo Vantaa 1434 Miehet DNS
  Taimela Johannes Hamina 1435 Miehet DNS
  taivainen kari HelenFillaristit 1438 Miehet DNS
  Takala Teemu Alkuvoima 1440 Miehet DNS
  takkinen ari huittinen 1441 Miehet DNS
  Tanskanen Heidi Valkeakoski 2129 Naiset DNS
  Taskinen Tuukka Helsinki 1449 Miehet DNS
  Tederma Tauno ESPOO 1452 Miehet DNS
  Tesolin Jeremiah Helsinki 1468 Miehet DNS
  Thijssen Rob Ressu Cycling Team 1470 Miehet DNS
  Timoharju Tommi Helsinki 1479 Miehet DNS
  Toikka Pekka Helsinki 1483 Miehet DNS
  Torpo Lasse Lahti 1499 Miehet DNS
  Tuikka Tommi CC Picaro 2150 Miehet DNS
  Tumelius Merja Helsinki 2134 Naiset DNS
  Tuomainen Tommi Helsinki 2152 Miehet DNS
  Turunen Aki CCH/4 h 2171 Miehet DNS
  Turunen Elisa Cycle Club Helsinki 2135 Naiset DNS
  turunen janne twd 2165 Miehet DNS
  Tuukkala Sanna Helsinki 2136 Naiset DNS
  Tölli Anni Helsinki 2138 Naiset DNS
  Vainio Kimmo Kunto ja Terveys 2197 Miehet DNS
  Vaittinen Timo hET Cycling/HKI 2199 Miehet DNS
  Vakkila Juha Helsinki 2202 Miehet DNS
  Valkonen Henri Espoo 2204 Miehet DNS
  Wallenius Sebastian Espoo 2300 Miehet DNS
  Wallenius Tom Espoo 2297 Miehet DNS
  Vallittu Antti Helsinki 2205 Miehet DNS
  Vasala Antti Helsinki 2220 Miehet DNS
  Vauhkonen Hanna Peräkylän Ponnistus 2142 Naiset DNS
  Vehviläinen Juhani Hyvinkää 2225 Miehet DNS
  Widström Jakob Esbo 1511 Miehet DNS
  Viitanen Ville Helsinki 2241 Miehet DNS
  viljanen juha piikkiö 2247 Miehet DNS
  Vilppula Juha HelenFillaristit 2253 Miehet DNS
  Virtanen Jari koovee 2261 Miehet DNS
  Viskari Tuomas Helsinki 2269 Miehet DNS
  Vuollet Mika Nitor Creations Oy 2272 Miehet DNS
  Vuorio Katariina Vantaa 2146 Naiset DNS
  Vähätalo Juhani HelenFillaristit 2277 Miehet DNS
  Väyrynen Hannu Espoo 2286 Miehet DNS
  Väärälä Veli-Matti Nurmijärvi 2289 Miehet DNS
  Yli-Kovero Lauri Helsinki 1520 Miehet DNS
  Zezeran Louis Helsinki 1523 Miehet DNS
  Östman Tomas Espoo 1529 Miehet DNS