In English

Tour de Helsinki 2010 - Tulokset - Joukkueet

Sijoitus Joukkue Seura tai kotikunta Aika
1. CYCLE CENTER CT   14:44:55
  Matti Helminen CycleCenterCT 3.39.49
  Juhana Hietala CycleCenterCT 3.41.39
  Mika Vilen CycleCenterCT 3.41.42
  Perttu Turku CycleCenterCT 3.41.46
     
2. CCPicaro   14:47:50
  Juha Kangaskokko CCPicaro 3.41.39
  Mikko Kejo CCPicaro 3.41.54
  Kari Raivio CCPicaro 3.42.05
  Jaakko Sorvisto CCPicaro 3.42.14
     
3. Porin Tarmo   14:51:34
  Matti Manninen Porin Tarmo 3.41.12
  Jyrki Lepistö Porin Tarmo 3.42.05
  Pekka Eskelinen Porin Tarmo 3.42.13
  Lotta Lepistö Noormarkku 3.46.05
     
4. Team Continental - Velo8   14:56:35
  Marko Leppämäki Velo8 3.41.25
  Tero Hämeenaho Velo8 3.41.42
  Paavo Hiltunen Velo8 3.41.42
  Samuel Halme Velo8 3.51.48
     
5. Kymmene Platz Cyclisterna   15:01:17
  Juha Kakko Kopy 3.41.41
  Mika Lenkkeri Akilles 3.41.44
  Jere Palmu Kopy 3.42.13
  Risto Nenonen Sippurasti 3.55.40
     
6. Euromestari   15:32:17
  Jukka Tiitinen Zeus 3.42.43
  Ville Ilves IK-32 3.43.49
  Mika Heimala Helsinki 4.00.28
  Matti Priha CCH 4.05.19
     
7. HePo Road Team Elite   15:58:58
  Janne Nurminen IK-32 3.41.55
  Toni Vainikainen HePo 4.05.20
  Kalevi Sallinen CCH 4.05.47
  Christian Tinell HePo 4.05.57
     
8. Kalkun Dynamo   16:11:23
  Esa Laitinen Vantaa 3.52.28
  Pauli Laikola Kalkun dynamo 3.52.31
  Hannu Laitinen Vantaa 4.05.48
  Touko Laitinen Vantaa 4.20.37
     
9. Le Mans 2008 inline skating team   16:18:46
  Esa Kymäläinen Salon Viesti Speed Skating team 4.00.34
  Esa Klaavu Radical Sport 4.05.08
  Jari-Pekka Huippula Radical Sport 4.05.13
  Juha Heikkilä Salon Viesti Speed Skating team 4.07.52
     
10. ACTION-EXPERIENCE-LEARNING   16:56:04
  Juha Laine AEL -Helsinki 3.52.27
  Pasi Kaskinen AEL - Helsinki 3.55.44
  Jani Lindberg AEL - Helsinki 4.26.19
  JJ Heiskari AEL - Helsinki 4.41.35
     
11. Päijät-Hämeen Pelastuslaitos/Hollola   17:06:48
  Mika Tervala PHPela/Hollola 3.41.54
  Heikki Suomalainen PHPela/Hollola 4.21.05
  Jussi Salonen PHPela/Hollola 4.22.11
  Harri Vuorivirta PHPela/Hollola 4.41.40
     
12. Velo-Politeh   17:16:14
  Boris Denisov Velo-Politeh 4.13.56
  Igor Grishin Velo-Politeh 4.14.18
  Ruslan Kuryatkov Velo-Politeh 4.19.44
  Vladimir Tereshin Velo-Politeh 4.28.17
     
13. Hyvinkään Pyöräilijät 2   17:47:25
  Hannu Saarinen Hyvinkään Pyöräilijät 4.23.35
  Marko Hirvonen Hyvinkään Pyöräilijät 4.25.56
  Markku Kakko Hyvinkään Pyöräilijät 4.26.04
  Pekka Rautiainen Hyvinkään Pyöräilijät 4.31.52
     
14. Ylä-Kuusikon Asennus   17:48:39
  Tony Strömsholm Vantaa 4.05.47
  Timo Manninen Helsinki 4.06.02
  Janne Sjöblom Tuusula 4.48.08
  Frej Salminiitty Vantaa 4.48.43
     
15. Liikenneviraston sikanopeet   17:50:02
  Timo Hämäläinen Riihimäki 4.25.51
  Janne Tuovinen Tuusula 4.26.15
  Anton Goebel Helsinki 4.26.15
  Matti Pesu Lappeenranta 4.31.43
     
16. Accenture FunCycling   18:00:02
  Tero Jukola Accenture FunCycling 4.20.24
  Janne Ahonen Accenture FunCycling 4.20.55
  Jukka Lehtola Accenture FunCycling 4.26.02
  Mikko Fallenius Accenture FunCycling 4.52.42
     
17. Kanuunat kolmeviis   18:09:00
  Kai-Mikael Alanne Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 4.22.13
  Petteri Pyrrö Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 4.22.19
  Heikki Kärkkäinen Helsinki 4.34.30
  Harri Lappalainen Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 4.49.58
     
18. HePo Road Team   18:09:44
  Risto Soila HePo 4.25.57
  Roger Sittnikow HePo 4.26.31
  Tapani Hovinen HePo 4.28.35
  Antti Kajanus HePo 4.48.42
     
19. Ramboll   18:12:04
  Tapio Pulkkinen Vihti 4.10.57
  Juha Hälikkä Masala 4.14.26
  Joni Heikkola Helsinki 4.41.30
  Mikko Wennberg Helsinki 5.05.13
     
20. Löysin rantein   18:17:10
  Mikko Vaalamo Helsinki 4.20.51
  Harri Keski-Säntti Espoo 4.34.18
  Jyrki Salmenkivi Espoo 4.36.55
  Juppe Heikkilä Helsinki 4.45.08
     
21. Itä-Helsingin Voima   18:33:26
  Seppo Aaltonen Itä-Helsingin Voima 4.06.07
  Jukka Laitinen Itä-Helsingin Voima 4.48.58
  Antti Koskelo Itä-Helsingin Voima 4.49.11
  Tatu Edelmann Itä-Helsingin Voima 4.49.12
     
22. Tekla Biking Club   18:53:23
  Jyrki Vanamo Helsinki 4.32.39
  Jussi Anttonen Helsinki 4.41.45
  Päivi Puntila Espoo 4.49.30
  Petra Sieppo Helsinki 4.49.30
     
23. YLE   18:54:42
  Markus Turunen Yleisradion Pyöräilykerho 4.20.17
  Magnus Eklöv Yleisradion Pyöräilykerho 4.26.43
  Juha Pulkkinen Yleisradion Pyöräilykerho 4.41.06
  Linus Lång Yleisradion Pyöräilykerho 5.26.37
     
24. DNA Pinna   18:58:03
  Risto Hägglund Helsinki 4.21.06
  Hannu Malinen Klaukkala 4.29.05
  Johanna Toivonen Helsinki 4.42.23
  Vesa Roth Luhtajoki 5.25.31
     
25. Itä-Helsingin Voima 2   19:09:08
  Harri Aaltonen Itä-Helsingin Voima 2 4.07.49
  Antti Saarenmaa Itä-Helsingin Voima 2 4.29.23
  Hugo Halonen Itä-Helsingin Voima 2 5.04.28
  Pekka Nurminen Itä-Helsingin Voima 2 5.27.30
     
26. Liikenneviraston sairaannopeet   19:31:37
  Mikko Turunen Helsinki 4.44.21
  Sami Luoma Porvoo 4.48.21
  Seppo Mikkonen Ågelin Kampi&Wiima 4.54.39
  Jan Juslen Espoo 5.04.18
     
27. AAVE   19:35:54
  Elina Kukkula Espoo 4.51.23
  Anniina Huusko Helsinki 4.54.44
  Annaleena Huusko Helsinki 4.54.54
  Venla Miettunen Helsinki 4.54.54
     
28. Team Sony 2   19:36:08
  Sebastian Swahn Helsinki 4.31.51
  Mika Ilves HAST 4.42.06
  Ainomaija Heiska-johansson vantaa 5.03.37
  Keijo Johansson Vantaa 5.18.35
     
29. Hyvinkään Pyöräilijät 1   19:39:35
  Markku Loiskekoski Hyvinkään Pyöräilijät 4.54.27
  Pirjo Loiskekoski Hyvinkään Pyöräilijät 4.55.02
  Laila Västilä Hyvinkään Pyöräilijät 4.55.03
  Kosti Västilä Hyvinkään Pyöräilijät 4.55.04
     
30. Fujitsu Services Oy   19:41:43
  Henrik Rosas Kirkonummi 4.20.39
  Ilkka Artimo Helsinki 4.26.35
  Kimmo Vaikkola Espoo 5.22.45
  Tapio Kenttä Helsinki 5.31.45
     
31. Team Heeros - Virtaa taloushallintoon!   19:56:53
  Esa Kalliovaara Alavus 4.25.57
  Matti Lattu Porvoo 4.54.32
  Mikko Kalliovaara Helsinki 5.04.33
  Miiu Heinikainen Tuusula 5.31.52
     
32. Intercal   20:24:46
  Bert van Bavel Örebro 5.05.33
  Robbert Segercrantz Espoo 5.05.37
  Matias Lindholm Helsinki 5.05.43
  Tomas Lindholm Helisnki 5.07.55
     
33. TA-Team   21:02:53
  Lauri Jalli Kirkkonummi 4.54.24
  Arto Talme Vantaa 5.14.23
  Janne Heikkilä Espoo 5.27.03
  Toomas Mustakari Espoo 5.27.04
     
34. Sachtleben Pigments Oy 1   21:09:53
  Ilpo Kyllönen Sachtleben Pigments Oy 3.41.56
  Esa Katila Sachtleben Pigments Oy 4.26.25
  Markku Haapamäki Sachtleben Pigments Oy 6.23.48
  Esko Kortesalmi Sachtleben Pigments Oy 6.37.45
     
35. Process Vision Cycling Team   21:12:37
  Reijo Honkanen Process Vision Cycling Team 3.51.38
  Karl Nyman Process Vision Cycling Team 5.08.31
  Oskar Pihlström Process Vision Cycling Team 5.26.38
  Juhani Heinonen Process Vision Cycling Team 6.45.52
     
36. Sievo   21:53:33
  Markus Lauttia Helsinki 4.49.04
  Philip Lima Helsinki 5.17.51
  Jussi Isotupa Espoo 5.48.37
  Janne Koskinen Vantaa 5.58.02
     
37. KUNTOVÄLINE OY   21:56:29
  Vesa Väänänen VANTAA 5.05.39
  RIKU LINDQVIST VANTAA 5.36.57
  PAAVO TORKKOLA VANTAA 5.36.57
  TOMMI HEINONEN VANTAA 5.36.57
     
38. TEAM Encorium   22:25:37
  Kimmo Akkanen Vantaa 5.36.13
  Mika Salonoja Espoo 5.36.13
  Joel Heinrich Espoo 5.36.14
  Lauri Sarjos Helsinki 5.36.58
     
39. KL:n Munamankelit   22:37:24
  jere keskiaho jyväskylä 4.33.18
  juha rönkä muurame 5.27.38
  vesa juutilainen espoo 5.59.58
  timo kuusisto muurame 6.36.31
     
40. Team one   23:19:02
  Jani Koskinen Nurmijärvi 5.22.33
  Teemu Snickeri Hyvinkää 5.27.04
  Pekka Simonen Hyvinkää 5.54.10
  Sami Halsvaha Vantaa 6.35.15
     
41. Leikkurin Leidit   24:22:40
  hilkka peltoniemi espoo 5.27.38
  mervi juvakka jyväskylä 6.06.22
  sari kuusisto MUURAME 6.06.26
  elina salmi helsinki 6.42.16
     
42. Tekla Biking Club II   24:25:09
  Vellu Sorvari Tekla Biking Club II 5.43.38
  Kimmo Pekkarinen Tekla Biking Club II 6.13.51
  Eric Beyer Tekla Biking Club II 6.13.51
  Carmen Boudreau-Kiviaho Tekla Biking Club II 6.13.51
     
43. Ratayhtiön Miehet   24:40:29
  Heikki Hakala Nurmijärvi 6.05.09
  Joni Kuusisto Vantaa 6.05.09
  Kari Vaarna Vantaa 6.05.09
  Pekka Laaksonen Vantaa 6.25.03
     
44. VetVes   25:01:56
  Pekka Laitinen VetVes 6.15.29
  Ville Wiro VetVes 6.15.29
  Peter Björkqvist VetVes 6.15.29
  Mika Vermilä VetVes 6.15.30
     
  Sachteleben Pigments Oy 2   DNF
  Jukka Rintala Sachtleben Pigments Oy 2 05:00:19
  jUSSI Laine Sachtleben Pigments Oy 2 05:33:30
  Ilpo Harju Sachtleben Pigments Oy 2 06:09:03
  Sami Jalonen Sachtleben Pigments Oy 2 DNF
     
  Suomen Kansallisteatterin Kilpapyöräilijät   DNF
  Pete Lattu Helsinki 06:13:26
  Emmi Pesonen Helsinki 06:13:26
  Harri Nousiainen Helsinki 06:13:29
  Juha Varis Helsinki DNF
     
  A Bundle of sticks   DNS
  Daniel Wallenius Espoo 05:33:16
  Eero Ajosenpää Espoo 05:33:17
  Jesper Wallenius Lohja DNF
  Sebastian Wallenius Espoo DNS
     
  Forest Gump & Bros   DNS
  kalervo kiviniemi jyväskylä 05:20:02
  asko salmi helsinki 06:06:10
  leila halla-aho jyväskylä DNF
  jere keskiaho jyväskylä DNS
     
  Futurice Back-end   DNS
  Olli Ahonen Helsinki 05:32:38
  Tuomas Syrjänen Helsinki 05:51:04
  Lauri Larjo Helsinki 06:37:46
  Anni Tölli Helsinki DNS
     
  Futurice Front-end   DNS
  Juho Karppinen Helsinki 03:53:04
  Matti Parviainen Helsinki 04:35:08
  Sakari Bergen Helsinki DNS
  Pyry Jahkola Helsinki DNS
     
  Helsingin Kaupunginteatterin pyöräilijät   DNS
  Mikko Kavonius Vantaa 03:54:33
  Kari Heiskanen Helsinki DNS
  Petri Johansson Helsinki DNS
  Pertti Koivula Kerava DNS
     
  Himoskinnaajat   DNS
  Lauri Mikkola Helsinki 04:31:46
  Carl-Oskar Wallo Haparanda 04:49:41
  Tapio Kallio Helsinki DNS
  Tommi Timoharju Helsinki DNS
     
  HY Tietotekn.palv. 'Ilkeä Infra'   DNS
  Aarno Sandvik Helsinki 05:45:08
  Mikko Hassinen Helsinki DNS
  Jukka Huhta Helsinki DNS
  Erno Koliseva Espoo DNS
     
  HY Tietotekn.palv. 'Liitävä lähituki'   DNS
  Jani Koskamo Helsinki 03:42:14
  Mikko Saukkoriipi Helsinki 05:55:10
  Perttu Määttä Espoo 05:55:18
  Esko Niiranen Helsinki DNS
     
  Hyvinkään Pyöräilijät 3   DNS
  Jerry Oksman Hyvinkään Pyöräilijät 03:41:38
  Niko Meriläinen Hyvinkään Pyöräilijät 03:42:04
  Antti Ruuskanen Hyvinkään Pyöräilijät 03:42:16
  Markku Koskinen Hyvinkään Pyöräilijät DNS
     
  Hyvinkään Pyöräilijät 4   DNS
  Olli Vaittinen Hyvinkään Pyöräilijät 03:56:01
  Matti Laatikainen Hyvinkään Pyöräilijät 04:31:47
  Veijo Länsikunnas Hyvinkään Pyöräilijät 05:05:11
  Arto Aaltonen Hyvinkään Pyöräilijät DNS
     
  Kanuunat vapaalla   DNS
  Jari Lilja Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 04:05:48
  Janne Kempas Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 04:15:06
  Markus Petälä Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat DNS
  Pasi Pyykönen Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat DNS
     
  Katuhaukit   DNS
  Pekka Haverinen Helsinki 04:51:23
  Mikael Wahlström Helsinki 04:51:23
  Mikko Varjanne Helsinki 05:05:00
  Juha Pääjärvi Helsinki DNS
     
  Les Lents et Velus   DNS
  Joonas Häkkinen Jyväskylä 04:38:42
  Ville Laakso Jyväskylä 04:38:42
  Teppo Naakka Jyväskylä DNS
  Ilmari Repo Jyväskylä DNS
     
  Levottomat jalat   DNS
  Jaakko Ruohio Helsinki 04:05:56
  Väinö Hakkarainen Helsinki 04:36:33
  Juhani Hytönen Vantaa 04:41:48
  Tommi Piirainen Vantaa DNS
     
  Löffler Team Finland   DNS
  Olli Aaltonen Espoo 03:43:49
  Samuli Kyyrönen Helsinki 03:47:06
  Petri Harjamäki Helsinki DNS
  Lasse Torpo Lahti DNS
     
  Peloton   DNS
  Antti Poikola Jyväskylä 05:01:20
  Aleksi Neuvonen Helsinki 05:31:43
  Tim Wessman Helsinki 06:06:36
  Tuukka Taskinen Helsinki DNS
     
  PKPK   DNS
  Riku Luukkonen Helsinki 04:54:52
  Antti Berg Helsinki DNS
  Matti Berg Helsinki DNS
  Mikko Mäkeläinen Helsinki DNS
     
  Ressu Cycling Team   DNS
  Juha Säämänen Ressu Cycling Team 04:48:06
  Niko Lewman Ressu Cycling Team 04:48:09
  Attila Cser Ressu Cycling Team DNS
  Rob Thijssen Ressu Cycling Team DNS
     
  Team Posti   DNS
  Ilkka Toiviainen Club Helsinki Triathlon 03:55:05
  Nathan Sharpe Uusimaa 04:15:08
  Gary Bateman Uusimaa 06:16:32
  Perttu Koskenranta Uusimaa DNS
     
  Team Sony 1   DNS
  juha viljanen Helsinki 04:26:22
  Mika Virtanen Vantaa 04:54:14
  Marko Virtanen Helsinki 05:10:53
  Kari Rintarahko espoo DNS
     
  Töölön Isku   DNS
  Eki Tikkanen Töölön Isku 05:26:54
  Ykä Haikonen Töölön Isku 05:26:55
  Manu Auhto Töölön Isku 05:26:56
  Arska Henriksson Töölön Isku DNS